MENU
klinika
Peshkatarët japin alarmin

LIqeni i Fierzës “zotërohet” nga mbetjet urbane

Deklarata

Mesha e Pashkëve në Lezhë, mesazhi i fortë i Ipeshkvit Vitale

Besimtarët e Krishterë të Lezhës, ashtu si në të gjithë botën kanë nisur mbrëmjen e...

'Mos luani me ne'

Mirdita kundër HEC-eve, banorët në protestë

Lajmi për ndërtimin e 4 HEC-eve në Kaçinar të Mirditës ka revoltuar banorët e zonës....

Shkelje në rrjetin elektrik

Shkodra në ‘lupë’, 63 shtetas nën hetim

63 persona janë vënë nën hetim nga policia pasi janë konstatuar me shkelje në lidhje...

Emrat

‘Furnizonin’ me drogë shkollat, përfundojnë në pranga tre shtetas

Policia e Dibrës ka arrestuar 3 persona që shpërndanin drogë në shkolla dhe lokale. Uniformat...

Aksi Milot-Rrëshen

Aksident i rëndë/ Përplasen dy makina, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Milot-Rrëshen, pranë urës...

Detajet

Aksident i rëndë në Shkodër, një person në gjendje kritike

Një aksident i rëndë është shënuar në Shkodër mëngjesin e sotëm. Një makinë ka përplasur...

Ndërpriten punimet

Përplasjet ‘lënë’ Shkodrën pa rrugë

Zonat më të vizituara të Shkodrës pritet të jenë në fazë ndërtimi edhe sezonin e...

Skenaret e mundshëm

Thesar në Bulqizë, gropa dhe gërmime misterioze

Gropa misterioze që kanë bërë bulqizakët të flasin e të thurin skenarë të ndryshëm e...

FOTO

Ndotja dhe Erozioni/ Mbillen pemë buzë Osumit dhe në Lezhë

Bashkitë e Lezhës dhe Beratit kanë ndërmarrë aksione mbjellje në disa zona të rrezikuara nga...

Detaje

Mbikalimet në hekurudhën e Lezhës, shkak për aksidente

Pak kohë më parë tre anëtarë të një familjeje shpëtuan për mrekulli, pasi makina e...

Ryshfet në kolaudimin e makinave

Tre të ndaluar, mes tyre zyrtari në Laç

Tre persona janë ndaluar nga policia, pasi janë zbuluar parregullsi dhe ryshfet në kolaudimin e...