MENU
klinika
Buxheti do mbulojë shpronësimin

Vendimi për sistemimin e blloqeve të banimit

Transferohen gjyqet

Gjykata e Lezhës jashtë funksionit

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë është jashtë funksioni prej dy javësh. Tërmeti i 26 nëntorit...

KLGJ nuk pranon kërkesën

Dorëhiqet gjyqtarja e Apelit të Shkodrës

Gjyqtarja e apelit të Shkodrës, Marina Rraboshta ka dhënë dorëheqjen nga posti i saj. Bëhet...

Çfarë thotë vendimi?

Prefekti i Lezhës kthen për rishqyrtim bonusin e qirave

Prefekti i Lezhës, Gjokë Jaku ka rikthyer për rishqyrtim bonusin e qirave për familjet e...

Rrethanat e ngjarjes

Zetori del nga rruga, drejtuesi 70-vjeçar humb jetën

Një aksident është regjistruar në fshatin Tale të Lezhës, ku për pasojë një person ka...

Njoftimi i policisë

Aksident i rëndë në Shkodër/ 1 i vdekur, 1 i plagosur

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e një tjetri ka...

Dëmtimet nga tërmeti

Transferohen në Lezhë, spitalit të Laçit i vihet shiriti

Tërmeti i fortë i 26 nëntorit nuk ka kursyer as spitalin e Laçit. Objekti ka...

Kërkohet ndërhyrje për nxjerrjen e tij

Për ngjitje në mal, bie në greminë efektivi i RENEA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dukagjin të Shkodrës, ku një efektiv i i...

Tërmeti

Lezhë/ Qendra Operacionale e Emergjencave bën bilancin

Qendra Operacionale e Emergjencave në Lezhë ka bërë bilancin e pasojave të tërmetit në këtë...

Greku ekstradohet nga Danimarka

Mashtrim miliona euro me TVSH-në në Shkodër

Ekstradohet nga Danimarka në Tiranë një grek i shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare pasi...

Dokumentacioni që nevojitet

Lezhë/ Banorët përfitojnë pagesë të plotë qiraje për një vit

Këshilli Bashkiak i Lezhës miratoi pagesën e plotë të qirasë për familjet e dëmtuara nga...

Dyshimet e policisë

Shkodër/ 28-vjeçari gjendet i vdekur në kanalin vaditës

Një 28 vjeçar është gjetur i vdekur nga familjarët e tij mbrëmjen e shkuar. I...