MENU
klinika
Apeli i banorëve

Alarm për argjinaturat e Darragjasit

Qentë endacakë

Kur të huajt tregohen më njerëzorë ndaj kafshëve

Të lehurat e qenve endacakë dëgjohen gjatë gjithë dites në Shkodër. Jo vetëm në lagjet...

Shkodranët nuk duan më artet?!

Bie numri i regjistrimeve tek “Prenk Jakova”

Shkodra krenohet si djep i kulturës, por a do të vazhdojë të mbajë performancën artistike...

Dossier: Masakra e klerit

“Rrnoftë Krishti mbret, Rrnoftë Shqipnia!”

“I fali të gjithë ata që, në çdo kohë mund të më kenë ba keq....

Familja debitore për OSHEE-në

I ndërpritet energjia familjes me 2 kontrata

Prej 7 muajsh nuk lëviz dot nga shtrati as për nevojat e saj personale. Është...

Personazhi i qytetit

Florian Jakaj dhe jazz-i “shkodran”

Qyteti i Shkodrës do përjetojë këto ditë të nxehta vere tinguj Jazz-i. Festivali ndërkombëtar i...

Destinacion turistik

A keni qenë në luginën e Kirit?

Nëse mendoni se lumi i Shalës është bukuria e fundit natyrore që keni parë në...

Zona tradicionale e Shkodrës

Ja çfarë ka mbetur nga Gjuhadoli

Gjuhadoli është një rrugicë e veçantë për shkodranët. E shtruar me kalldrëm dhe me ndërtesa...

Shkodra në retrospektivë

158 vite në celuloid

Brenda mureve të fototekës kombëtare “Marubi” mund të kundrosh historinë e një shekulli e gjysëm....

Festival dhe traditë

Lëpusha e Kelmendit vizitohet nga ylli i Hollywood

Është viti i 19-të që organizohet, por ndryshe nga çdo herë, festivali “Logu i Beshkëve”...

Arkivi i teatrit “Migjeni”

Kur djepi i teatrit është “përkund” në Shkodër…

Edhe pse sot, tradita teatrore shkodrane lidhet me emrin e poetit të shquar të vendit,...

Personazh i Qytetit

Për futbollin tabutë thyhen dhe në fshat

Jubani është fshati që njihet jo vetëm për kalanë e famshme të Danjës, që u...