MENU
klinika
Burrel

Vrasja e 3-fishtë/ Ikën familja e autorit prej frikës së gjakmarrjes

Arrestimi në Muriqan

3 të arrestuar/ Sekuestrohen 23 kg drogë në kufi

Policia Kufitare në Shkodër ka arrestuar në flagrancë 3 persona, pasi u kapen me 23...

Mangësi njohurish për ta sfiduar

Shkodra e Vlora takim me OSBE-në për luftën ndaj kanabisit

Përfaqësues të dy prej qarqeve më problematike për kultivimin e kanabisit, Shkodra dhe Vlora janë...

Detajet

Kanabisi/ OSBE takime në Shkodër e Vlorë

Dy prej qarqeve më problematike për kanabisin Shkodra dhe Vlora janë thirrur në një takim...

Shkodranët harrojnë leximin

‘Marin Barleti’ po ‘vdes’

Shqiptarët po lexojnë çdo ditë e më pak. Aryset janë nga më të ndryshmet por...

Vetting-u

Shkarkohet gjyqtari i Administratives në Shkodër

Shkarkohet gjyqtari i gjykatës administrative Shkodër, Ahmet Jangulli. Ashtu siç pritej nga përfundimet e KPK...

Varfëria në Drisht

Drishti i “100 fshatrave turistik” të qeverisë, pa rrugë dhe ujë

Pavarësisht se ka 8 muaj që është bërë pjesë e projektit “100 fshatrat” turistik, të...

Ministrat në Shkodër

Dita botërore e të moshuarve, apel për kujdesje

Ministrja e Shëndetësise, Ogerta Manastirliu e shoqeruar nga ministri Ditmir Bushati kanë inspektuar përfundimin e...

Gjakmarrja

“4 mijë të vrarë për shkak të gjykatave”

Gjakmarrja mbetet një plagë ende e pashëruar për shoqërinë shqiptare, megjithë punën e bërë ndër...

Fshati Domen në Postribe

Pak kilometer larg Shkodrës, pa rrugë dhe ujë

Prej disa vitesh, fshati Domen me rreth 500 banorë është braktisur nga pushteti vendor dhe...

Histori ekzistence

Invalidit në skamje i refuzohet edhe kempi

Në vitin 2011, teksa po punonte normalisht si një mjeshtër i kualifikuar ndërtimi, një gur...

Situata alarmante

Qarku i Shkodrës, në alarm nga zjarret

Gjatë gjithë stines së verës, qarku i Shkodrës ishte i qetë sa i përket zjarreve...