MENU
klinika
ARRSH: Kujdes makinat që kalojnë në këtë aks

Bie bora e parë për këtë vit, ja vendet që zbardhi në Shqipëri

Bilanci paraprak

Tërmeti shkatërrimtar lë pasoja edhe në qarqe të tjera

Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore vijon të përditësojë bilancin e dëmeve...

Ulen temperaturat

Nisin reshjet e para të borës në Kukës

Ndryshimi i temperaturave ka shkaktuar reshjet e para të borës në Kukës. Në qytetin e...

Bilanci në Lezhë

51 pallate të pabanueshme, 264 banesa të dëmtuara

Pas tërmetit që goditi vendin në 26 nëntor, bilanci ishte tragjik. 51 persona humbën jetën,...

"Të na strehojnë te konvikti i ri"

Krujë/ 26 pallate e 100 shtëpi të pabanueshme

25-pallate në qytetin e Krujës janë shpallur të pabanueshëm nga tërmeti i fuqishëm që ra...

Shtëpitë janë të degraduara

Kurbin/ Qindra banorë “braktisin” banesat pas tërmetit

Qindra banorë e Mamurrasit dhe Kurbinit janë larguar nga shtëpitë e tyre për shkak se...

Frika nga tërmetet

Bulqizë/ 45 familje braktisin banesat

45 familje kanë braktisur pallatin ku jetojnë në Bulqizë, nga frika se një lëkundje tërmeti...

Vënë jetën në rrezik

Të pabanueshëm. Banorët nuk largohen prej pallateve

Pas Durrësit, Tiranës, Laçit, sot kryeministri Edi Rama shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore edhe në...

Nis verifikimi...

Qarku i Lezhës/ 56 pallate e 181 banesa private të dëmtuara

Një nga qarqet e prekura nga tërmeti i të martës, është edhe qarku i Lezhës....

"Mund të ketë godina të dëmtuara edhe përtej..."

“Emergjenca zgjerohet me Lezhën”, Rama jep udhëzimet

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot zyrtarisht se gjendja e emergjencës për shkak të tërmeteve...

Pas gjendjes së jashtëzakonshme

Kamp për të dëmtuarit nga tërmeti në Laç

Në Laç janë ngritur kampet për strehimin e banorëve të cilët kanë mbetur jashtë pas...

Qytetarët refuzojnë të lënë banesat

Lezha kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për qytetin e Durrësit, Tiranës dhe Laçit. Ndërsa...