MENU
klinika
Detajet

Fushë-Krujë/ Dy shpërthime me tritol

Njoftimi

Moti i keq/ ARRSH: Akset ku qarkullohet me zinxhirë

Reshjet e borës janë ndërprerë dhe qarkullimi në akset kryesore rrugore është normalizuar. Në njoftimin...

Alarmi

Moli me dërrasa i Shëngjinit, peshkatarët: Na rrezikon jetën!

Peshkatarët e Shëngjinit ngrenë alarmin se gjendja e degraduar e molit ku ankorojnë anijet është...

Detajet

Gjendet i mbytur 50-vjeçari në Drin

Një 50-vjeçar është gjetur i mbytur ditën e sotme në rrjedhën e lumit Drin. Sipas...

Java në vijim

Surprizat e motit/ Shirat rikthehen sërish në vend

Fundi i Janarit pritet të vijë me reshje. Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e...

Vjedhjet e njëpasnjëshme

Lezhë/ Hajdutët nuk dinë të ndalen

Zona e Grykë Lumit në Tale të Lezhës është kthyer në një zonë “të shënjestruar”...

Protesta studentore

Studentët e Shkodrës akuzojnë rektorin: Ka fikur kaldajat

 Studentët e ngujuar në Universitetin ‘Luigj Gurakuqi’ në Shkodër, akuzuan sot rektorin Adem Bekteshi se...

Detajet

Bulqizë/ Tentuan të grabisnin bankën, pranga 2 personave

Janë identifikuar dhe vënë në pranga autorët e dyshuar, që tentuan të vidhnin një bankomat...

Rikthimi i reshjeve të dëborës

Stuhi në Veri/ Fshatra të bllokuar dhe pa energji elektrike

Mot i keq me erë të fortë e dëborë ka vështirësuar qarkullimin në disa akse...

Moti i keq

Parashikimi/ Drejtoria Detare thirrje për kujdes, priten stuhi

“Të hënën priten stuhi të fuqishme në det”, kështu është njoftuar nga Drejtoria e Përgjithshme...

Deklarata

Vrasjet në Shkodër/ Veliu kritika të forta policisë

Gjatë analizës një vjeçare të 2018-ës, drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka kritikuar...

Akuza Bashkisë

Peshkopi, banorët protestojnë kundër privatizimit të llixhave

Banorë të Peshkopisë protestuan kundër një vendimi që sipas tyre jep me koncesion tek një...