MENU
klinika
"Të na strehojnë te konvikti i ri"

Krujë/ 26 pallate e 100 shtëpi të pabanueshme

Shtëpitë janë të degraduara

Kurbin/ Qindra banorë “braktisin” banesat pas tërmetit

Qindra banorë e Mamurrasit dhe Kurbinit janë larguar nga shtëpitë e tyre për shkak se...

Frika nga tërmetet

Bulqizë/ 45 familje braktisin banesat

45 familje kanë braktisur pallatin ku jetojnë në Bulqizë, nga frika se një lëkundje tërmeti...

Vënë jetën në rrezik

Të pabanueshëm. Banorët nuk largohen prej pallateve

Pas Durrësit, Tiranës, Laçit, sot kryeministri Edi Rama shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore edhe në...

Nis verifikimi...

Qarku i Lezhës/ 56 pallate e 181 banesa private të dëmtuara

Një nga qarqet e prekura nga tërmeti i të martës, është edhe qarku i Lezhës....

"Mund të ketë godina të dëmtuara edhe përtej..."

“Emergjenca zgjerohet me Lezhën”, Rama jep udhëzimet

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot zyrtarisht se gjendja e emergjencës për shkak të tërmeteve...

Pas gjendjes së jashtëzakonshme

Kamp për të dëmtuarit nga tërmeti në Laç

Në Laç janë ngritur kampet për strehimin e banorëve të cilët kanë mbetur jashtë pas...

Qytetarët refuzojnë të lënë banesat

Lezha kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për qytetin e Durrësit, Tiranës dhe Laçit. Ndërsa...

"Kemi ngritur 3 qëndra emergjente..."

Tërmeti shemb 20 shtëpi në Kavajë, 12 persona të lënduar

Tërmeti ka prekur edhe Kavajën, ku si pasojë janë plagosur 12 persona jashtë rrezikut për...

Thirrje për dërgimin e specilistëve

Janë dëmtuar 56 pallate dhe 255 banesa private

Është bërë një bilanc i situatës në qarkun e Lezhës pas tërmetit. Pas verifikimeve deri...

Banorët apel për ndihmë

Krujë, 10 familje në qiell të hapur

Të shumtë kanë qenë banorët kanë kërkuar ndihmë pas situatës dramatike. Një pallat tre katësh...

Dëmtohet tubacioni i ujësjellësit

Tërmeti lë Laçin dy ditë pa ujë

Tërmeti i djeshëm nuk shkaktoi dëme vetëm në Durrës e Tiranë. Qytete të tjera janë...