MENU
klinika
Nga REL

Negociatat/ Finlanda lë në pritje Shqipërinë: Të përmbushë kushtet

Nga Entela Binjaku  

Intervista/ Përkthyesi besnik i Kadaresë rrëfen për lexuesit shqiptarë

Në Ditën Ndërkombëtare të Përkthyesve pata fatin të intervistoj përkthyesin në rumanisht të shkrimtarit tonë...

Zbuloni të vërtetën

A është i shëndetshëm konsumimi i vezës në darkë?

Shumë e pasur me proteina, veza është ushqimi më i shpejtë dhe më i lehtë...

Dy në pranga, një në kërkim

VOA: Policia shqiptare dhe ajo greke sekuestrojnë 137 kg kokainë

Në Tiranë, Policia shqiptare dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda njoftuan sot realizimin e një...

Ja çfarë thotë

Tërmetet në Shqipëri, reagon Presidenti i Parlamentit Evropian

“Evropa është e gatshme të ndihmojë në rimëkëmbjen dhe rindërtimin e vendit”. Presidenti i Parlamentit...

Gjykata e Tiranës merr vendim

Vrasja e Azem Hajdarit, çfarë ndodh tani me dosjen e Izet Haxhisë?

Gjykata e Tiranës shpalli moskompetencën për çështjen e Izet Haxhisë dhe kaloi dosjen në Gjykatën...

Deklarata

Vazhdon saga ‘Tahiri’ në Apel, çfarë deklaroi Manja për ish-ministrin?

Ulsi Manja deklaroi nga Dropulli se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka të drejtë si...

Ish-ministri shpjegon gjestet

‘Lutje’ teksa priste vendimin? Tahiri: I kam në dorë vetë!

Pas më shumë se 10 orë në dhomën e këshillimit, tre gjyqtarët e Gjykatës për...

"Isha i bindur se..."

“Ecje drejt konfrontimit”, Meta ‘shuplakë’ PS dhe opozitës

Gjatë fjalës së tij në Komisionin e Posaçëm Hetimor, presidenti Meta u ka dhënë një...

Deklarata

Raporti i OSBE/ODIHR, Kryemadhi: Skanoi të vërtetën e politikës!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar sot përmes një deklarate për mediat në lidhje...

"I kam dhënë lekë sepse..."

“Babalja”/ Dëshmia e Agron Xhafës: Sulmet, për të dëmtuar vëllain tim!

Në seancën e sotme gjyqësore në procesin “Babalja”, është lexuar edhe dëshmia e Agron Xhafës,...

Spektakël dhe gola

‘Luftohet’ për paqe/ Derbi i Londrës mbyllet ne barazim

Çfarë spektakli në Emirates Stadium. Derbi i Londrës Veriore mes Arsenalit dhe Tottenhamit një nga...