MENU
klinika
Rifillon pas 140 ditësh

Rinis NBA, kulmon me derbin e Los Angeles

Nga Carlo Bollino

Listat e hapura, logjika e SHBA rizgjon Lulin dhe Ilirin nga ëndrrat e tyre pa logjikë

Nuk e kam zakon të vetëpëlqej gjërat që shkruaj, por ngushëllohem saherë logjika që përpiqem...

“Vajzat me kilota”

Laleja, mësuesja e parë e fizkulturës që theu tabutë

Atëherë kur fizkultura për femrat ishte një tabu, Lale Hashorva Saraçi tregoi se përkushtimi mund...

"Amendamentet kushtetuese s’pengojnë hapjen e listave 100% e koalicionet"

Gjiknuri tregon formula e kompromisit: Opozita qëndrim bllokues

Përfaqësuesi i maxhorancës, Damian Gjiknuri deklaroi se opozita jashtëparlamentare nuk ka arritur që të bjerë...

Ja çfarë shkakton vonesa

40 mijë kosovarë vizitojnë Shqipërinë në fundjavë, radhë kilometrike në Morinë

Radhë të gjata të automjeteve janë shkaktuar në pikën kufitare të Morinës drejt hyrjes në...

Kërkimet në Ballkan

Arkitekti turk: Në 18 vende, 329 xhami dhe monumente osmane u shndërruan në kisha

*Stamboll -KÜBRA KARA Arkitekti turk Mehmet Emin Yılmaz ka kryer një hulumtin mbi monumentet osmane...

Tamponi i doli negativ, por…

Shënohet viktima e pestë brenda 24 orëve tek Infektivi, humb jetën 42-vjeçari

Një tjetër pacient në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të mërkure, duke...

“Rastet në botë u dyfishuan gjatë 6 javëve të fundit”

OBSH: Për të thyer hallkat e transmetimit dhe zhdukjen e virusit, thelbësore…

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në të...

Misteri i origjinës së Covid-19

‘Lindi nga bashkimi i dy viruseve’!

Origjina e Sars-CoV-2 mbetet ende një mister. Teoria më e mundshme është se virusi që...

Flet doktori që hartoi strategjinë e suksesshme të Zelandës së Re

COVID-19/ Pse zgjodhëm eleminimin total?

Zelanda e Re është vlerësuar gjerësisht për përgjigjen e saj agresive ndaj covid-19. Por Michael...

Këshillat e Erion Dashos

90% e vdekjeve nga Covid-19 në grup-moshën mbi 65-vjeç

Eksperti i Shëndetit publik, Erion Dasho ka publikuar sërish së fundmi një grafik prej të...

Nga Artur Ajazi

Dhuna elektorale, tipari zhgënjyes i një ish-opozite të shpartalluar

Nga Artur Ajazi Sharje, fyerje, shpifje, akuza, ngritje gishti dhe dore mbi gjithçka njerësore dhe...