MENU
klinika
5 viktima në Greqi, 1 në Kosovë

A rrezikon Shqipëria nga Virusi i Nilit?

Tragjedia në Xhenova

BE verifikon rrugët: Në gjendje emergjente

Rrëzimi i urës Morandi në Xhenova ka sjellë reagime të forta dhe jashtë Italisë. Të...

Shembja e urës

Genova/ 600 banorë, mes tyre 30 familje shqiptare ngelen në rrugë

Pas tragjedisë që përfshiu qytetin e Genova-s në Itali, ku 39 persona, mes tyre dy...

Moti

Vjeshtë? Sot dhe nesër ka shi

Mesa duket vjeshta po jep shenjat e para. Reshjet e rëna pasditën e djeshme, që...

Pritet rritje e bilancit të tragjedisë

Genova/ Dyshohet edhe për 20 viktima

Nga informacionet e fundit bilanci i viktimave të shembjes së urës në Genova të Italisë...

35 jetë të humbura...

Tragjedia e Genova-s/ Çfarë e shkaktoi?

Shembja e urës Morandi në Genova, Itali ka marrë gjithë vëmendjen mediatike. Të paktën 39...

Historia tronditëse!

12 vjeçari që mban familjen

Kjo është një nga ato histori që dëgjojmë rrallë. Një djalosh, vetëm 12 vjeç nga...

Zonat ku do shkëputet energjia elektrike

Tirana pa drita

Drejtoria Rajonale OSHEE për Tiranën do të kryejë punime në disa kabina, në kuadër të...

Tragjedia e urës së shembur...

Dy shqiptarë mes viktimave në Genova

Në mes të viktimave të Genovas mësohet se janë edhe dy shtetas shqiptarë. Sipas mediave...

"Dënimi me vdekje është një krim"

Dhjetë thëniet më të çuditshme nga të dënuarit me vdekje përpara ekzekutimit

Mund të tingëllojë e çuditshme ajo që do të lexoni më poshtë, por fjalët e...

Investimet e NATO-s në Shqipëri

“Një lajm i mirë”, Rama: Në Shqipëri do ndërtohet baza e parë ajrore në Ballkanin Perëndimor

Në Shqipëri do të ndërtohet baza e parë ajrore e NATO-s në Ballkanin Perëndimor. Vendimin...

Rokadë në Prokurori

Arta Marku i beson një gruaje Prokurorinë e Tiranës. Elisabeta Ymeraj zë vendin e Dritan Rreshkës

Elisabeta Ymeraj është vendosur në krye të Prokurorisë së Tiranës pas shkarkimit të Dritan Rreshkës....