MENU
klinika
"Ja pse zgjodha..."

Arbana Osmani tregon sekretin e ‘shëtitjes’ së librit në çdo vend ku ka shqiptarë

Ja pse...

Mos i pastroni duart shpesh me letra të lagura!

Letrat e lagura mund të na shpëtojnë në shumë raste, por ato nuk janë fare...

Takimi 'Ti zgjedh'

PS voton më 16 nëntor/ Spiropali: Krenarë për 6 vjet qeverisje

Nga Parku Olimpik, Partia Socialiste po organizon takimin ‘Ti Zgjedh’ e me strukturat e saj...

"E vetmja e ardhme e Shqipërisë është Europa"

Meta takohet me arbëreshët e rajonit të Puljas

Në kuadër të nismës së ndërmarrë prej  Tij “U’ jam Arbëresh”, Presidenti i Republikës, Ilir...

'Pushton' tokat bujqësore

Ishmi del nga shtrati, përmbyt fshatrat

Për shkak të rreshjeve të shiut gjatë 24 orëve të shuara lumi Ishëm ka dalë...

Ja sa deputetë kanë marrë partitë e mëdha

KQZ publikon rezultatet, ja deputetët e Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të...

Menaxheri publikon listën...

Ja sa paguhen këngëtarët shqiptarë për një koncert!

Drini Zatriqi është një nga ish-menaxherët e disa prej këngëtarëve më të njohur. Ai ka...

Zbulohet arsyeja se pse shkoi në Stamboll

Genta Ismajli bombardohet nga mediat turke!

Këngëtarja e njohur Genta Ismajli, së fundmi ka udhëtuar drejt Turqisë sepse shumë shpejt ajo...

Si "lexohen" Shkrimet e Shenjta

Në të vërtetë ç’është mëkati sipas Martin Luterit?

      Si sot, 500 vjet më parë, më 31 tetor 1517, një murg...

Përktheu: Salih Mehmeti

Poemë/ Si filloi jeta e vdekatarëve?

        Si filloi jeta e vdekatarëve (poemë) -πρῶτον δ᾽ ἄνειμι καὶ διαπτύξω...

E pamundur fikja e zjarrit

Flakët “përpijnë” Bulqizën, digjen 50 ha pyje

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet me dushqe e halore të fshatit Koçaj, në Bashkinë...

Të mirat që na fal

Shega një “burim” vitaminash dhe antioksidantësh

Shega , simboli i mirëqenies, jetëgjatësisë dhe mbarësisë, është një frut që duhet të zërë...