Ballina Etiketimet Akuza

Etiketim: akuza

EULEX i vërsulet gjyqtarit ‘rebel’: Simmons po hetohet

EULEX-i ka reaguar ndaj akuzave të gjyqtarit britanik Malcolm Simmons për korrupsion të brendshëm në këtë mision. Nëpërmjet një komunikate për medie, EULEX-i ka treguar...

Zeka akuzon Vetëvendosjen: Merrni para nga Turqia, Serbia dhe Rusia

Deputeti i Nismës për Kosovën Milaim Zeka, i cili dje u sulmua fizikisht nga deputeti i Vetëvendosjes Frashër Krasniqi, ka vazhduar me akuza të...

Prokuroria serbe nis ‘gjahun’ ndaj 160 luftëtarëve të UÇK-së

Zyra e Prokurorisë në Gjykatën për Krime të Lutës në Serbi ka akuzuar 160 shqiptarë për gjoja krime ndaj civilëve. Sipas të përditshmes beogradase ‘Blic’,...

Supremja liron nga akuzat Sami Lushtakun

Gjykata Supreme ka marrë vendim për lirimin e Sami Lushtakut nga të gjitha akuzat për krime lufte. Lajmi është bërë i ditur edhe nga avokati,...

A do të arrestohet Gruevski?

Dhjetëra persona sot kanë bllokuar me veturat e tyre bulevardin ‘Goce Delçev’ para ndërtesës së Gjykatës Penale në Shkup pasi Prokuroria Speciale dje ka...

Deputetja e PD: Zgjedhjet u përgjaken, ja viktima e parë

Ndërkohë që ngjarja në Korçë, ku një efektiv i policisë i dha fund jetës së tij përpara qëndres së votimit po hetohet si vetëvrasje,...

Basha: Pas timonit të makinës, Rama kërkon anijen

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka hedhur sërish akuza kundër kryeministrit Edi Rama duke thënë se nuk ka mbajtur asnjë premtim. Basha ka kërkuar...

LSI: Tahiri me shokë po shpërndajnë lekë për vota. Ja emrat

Lëvizja Socialiste për Integrim përmes një deklarate për media ka akuzuar ish-ministrin Saimir Tahiri se ai bashkë me disa njerëz të besuar po shpërndajnë...

Kryetarja e PD në Podragec bashkohet me PS: Basha ka kërcënoi

Demokratët e Pogradecit, të zhgënjyer nga Lulzim Basha, janë larguar nga PD dhe janë bashkuar me PS-në. Kryetarja e PD-së së Forumit të Gruas në...

‘800 ditë, 800 punë’

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka bërë bilancin e 2 viteve punë të institucionit që ai drejton duke thënë se në 800 ditë, u...

TË FUNDIT