MENU
klinika
Pakti për “Zgjedhoren”, marrëveshje apo reformë?

Nazarko e Zogaj: U rikthye normaliteti politik!

Cili do të jetë roli i SHBA-së dhe BE-së në këtë proces?

Mentor Nazarko zbulon skenarin e mundshëm të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Analisti i njohur, Mentor Nazarko, ka folur për zhvillimet politike në Kosovë, ku palët atje...

Situata politike në Kosovë

Mentor Nazarko: Duhet qeveri me bazë të gjerë dhe unitet mes partive politike

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24 situatën në Kosovë, ku aktualisht qeveris...

Intervista me akademikun Prof. Arben Merkoçin

Covid-19/ Rëndësia e së vërtetës shkencore kundrejt hipotezave mediatike

Profesor, ka shumë lajme për pandeminë e Covid-19 dhe, po ashtu edhe shumë prononcime nga...

Intervista me Mentor Nazarko

Pse jo Vjosa Osmani kryeministre e Kosovës?

Në një lidhje ‘live’ me Ilva Now, analisti Mentor Nazarko foli lidhur me krizën politike...

Intervistoi: Mentor Nazarko

Kadare: Tregova për Shqipërinë, nuk glorifikova Enverin

Intervista e Ismail Kadaresë, shkrimtarit më të madh të gjallë të botës shqiptare dhe njeri...

Ekskluzive me Senatorin e përjetshëm

Andreoti: Pse nuk e mbrojtëm Shqipërinë nga rusët në 1960-ën

Mentor Nazarko Të intervistosh njerin nga figurat historike të politikës italiane dhe asaj europiane të...

Intervistë nga Mentor Nazarko

Ekskluzive për Konica.al/ Flet mjeku i Enver Hoxhës

Libri i Isuf Kalos, “Blloku”, është pa diskutim një libër për të cilin do flitet...

Nga Mentor Nazarko

Rrëfimi i rrallë i Ramiz Alisë/ Enver Hoxha dhe hebrenjtë: Ja si…

Senatori amerikan Xhon Mekkein, kandidat dhe njëherë tjetër për president i SHBA-ve, zbulon në një...

Rrëfimi i pazakontë i Rutger Hauer

Kam parë gjëra që ju humanët nuk mund t’i imagjinoni

*Një rrëfim i pazakontë i aktorit Rutger Hauer, i cili u nda nga jeta më...

Intervista

“Bazohem në pluralizëm”/ Meta: ‘Shkarkimi’, një procedurë dekorimi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka konsideruar me ironi procedurën e nisur nga Kuvendi...