MENU
klinika
Intervista për gazetarin e analistin Mentor Nazarko

Integrimi në BE/ Abazoviç: Ja kur mund ta arrijmë synimin

"Mendimi im për Ramën dhe mini-shengenin"

“Ku ndryshoj nga Albin Kurti”, Abazoviç: Politikat e mia kanë frymë më evropiane

Shqipëria duhet të jetë më e pranishme dhe të interesohet më shumë për çështjet e...

Flet për rolin e Serbisë, kishën dhe interesin e Shqipërisë

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi: Ku ndahem me Gjukanoviç, pse jam kritik i fortë i tij

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç pavarësisht antagonizmit të fortë me Presidentin Gjukanoviç, i...

"Shqiptarë, lëreni shamatën"

Abazoviç: Këto janë të metat e partive shqiptare

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç mbrëmjen e sotme në një intervistë për analistin...

“Lidhja ime me Krujën”

Busti i Skënderbeut në Ulqin, Abazoviç: Brenda vitit, ndjesë për vonesën

Dritan Abazoviç, Zëvendës Kryeministër i Malit të Zi dhe tashmë President i Lëvizjes Qytetare URA,...

Pakti për “Zgjedhoren”, marrëveshje apo reformë?

Nazarko e Zogaj: U rikthye normaliteti politik!

Marrëveshja e firmosur mbrëmjen e 5 qershorit mes maxhorancës dhe opozitës më shumë se sa...

Cili do të jetë roli i SHBA-së dhe BE-së në këtë proces?

Mentor Nazarko zbulon skenarin e mundshëm të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Analisti i njohur, Mentor Nazarko, ka folur për zhvillimet politike në Kosovë, ku palët atje...

Situata politike në Kosovë

Mentor Nazarko: Duhet qeveri me bazë të gjerë dhe unitet mes partive politike

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24 situatën në Kosovë, ku aktualisht qeveris...

Intervista me akademikun Prof. Arben Merkoçin

Covid-19/ Rëndësia e së vërtetës shkencore kundrejt hipotezave mediatike

Profesor, ka shumë lajme për pandeminë e Covid-19 dhe, po ashtu edhe shumë prononcime nga...

Intervista me Mentor Nazarko

Pse jo Vjosa Osmani kryeministre e Kosovës?

Në një lidhje ‘live’ me Ilva Now, analisti Mentor Nazarko foli lidhur me krizën politike...