MENU

Perditesimi i fundit: 16/10/2019

Kursi Kembimit Valutor

Blihet Shitet
EUR width= EUR 122.90 123.60
USD width= USD 111.40 112.20
GBP width= GBP 140 141.70
CAD width= CAD 83.70 85.10
CHF width= CHF 111 112
JPY width= JPY 0.97 1.05

Ekonomia

Sipas The Economist

Pse është fundi i epokës tregjeve financiare?

Artikujt e fundit të “The Economist”, rikonfirmojn faktin gjithnjë e...

Risia e Drejtorisë së Transporteve

Në mbrojtje të mjedisit/ Tarifa 0 për automjetet elektrike

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor sjell një...

Mijëra shqiptarë janë kthyer në vend

BIRN rrëzon opozitën: Largimi masiv është fantazi politike

Rrjeti i Raportimit Investigativ Ballkanik (BIRN) ka publikuar së fundmi...

Rregullat e objekteve

Lejet e ndërtimit, si të merren dhe çfarë kërkohet

Si merren lejet e ndërtimit? Si funksionon aplikimi online? Çfarë...

Zhvillimet në Shqipëri

Situata ekonomike/ Sipërmarrësit italianë të shqetësuar

Sipërmarrësit italianë shprehën dje shqetësimin për zhvillimet ekonomike në Shqipëri,...

Anti-informaliteti

7 mijë biznese të inspektuara, 30% e tyre me shkelje

Gjatë periudhës korrik e deri në ditët e para të...