MENU
klinika

Lajmet e Fundit

12:08 Aktualitet
“Shkoni tek mjeku i familjes”

Fluksi i vizitave në QSUT, mjeku Stroni: Bëhen nga 400 vizita në ditë,

Mjeku Gent Stroni thotë se fliksi i qytetarëve që kërkojnë shërbim pranë QSUT është rritur, aq sa janë krijuar dhe radhë në ambientet e kësaj Qendre Spitalore. Sipas tij, “Nënë...

12:00 Aktualitet
Si u ndikuan nga Rita Ora dhe Dua Lipa

The Guardian: Turistët britanikë “pushtojnë” Shqipërinë

The Guardian i ka kushtuar një artikull të gjatë Shqipërisë. Sipas medias britanike, vendi ynë është kthyer në dstiancion për turistët nga Britania e Madhe, ndërsa këtë janar ka pasur...

11:57 Teknologji
E kemi parë në platforma të tjera…

Facebooku do t’ju njoftojë nëse dikush ua bën “screenshot” bisedën

Facebooku ka njoftuar se nga tani, do të dërgojë njoftim nëse bashkëbiseduesi e ka bërë “screenshot” bisedën. Këtë e bëri të ditur udhëheqësi i kompanisë, Mark Zuckerberg, duke shtuar ky...

11:55 Teknologji
Çfarë nënkupton kjo?

Zbulohen shenjat e një ‘tsunami’ të panjohur diellor thellë brenda akullit të Tokës!

Thellë nën akullin në Grenlandë dhe Antarktidë, studiuesit kanë gjetur shenja të një ‘tsunami’ të madh diellor që dikur u përplas me atmosferën e Tokës më shumë se 9000 vjet...

11:53 Teknologji
Pamjet

Krijuesi finlandez ndërton unaza olimpike rrotulluese në një liqen të ngrirë

Krijuesi finlandez Janne Käpylehto ka ndërtuar një karusel gjigante akulli në formën e unazave olimpike në një liqen të ngrirë në Pajulahti, Finlandë. Vepra rrotulluese e artit u krijua për...