MENU

Lajmet e Fundit

15:29 Bota
Paralajmërimet e presidentit

Trump: Lufta me ne, fundi i Iranit

Presidenti i SHBA Donald Trump ka paralajmëruar Iranin, duke thënë se do të shkatërrohet në qoftë se një konflikt shpërthen midis dy vendeve. “Nëse Irani dëshiron të luftojë, ky do...

15:17 Kultura
Balzaku i kujtesës fotografike

Shkrimtar i artit absolut

   Sot është përvjetori i lindjes së shkrimtarit, poetit dhe dramaturgut të madh francez Honore dë Balzak. Me një personalitet të fortë, sa brilant, aq edhe kokëfortë, i dashuruar pas...

15:13 Showbiz
Video

Princ William flet për vdekjen e princesh Dianës

Princ William ka folur për herë të parë mbi atë çfarë ndjeu kur nëna e tij, Princeshë Diana vdiq. Duka i Kembrixhit u shpreh se është dhimbje e pakrahasueshme. Princi...

15:07 Aktualitet
Gjyqi për nusen që helmoi vjehrrën

Flet ish-bashkëshorti: Ja si e mora vesh vdekjen e nënës

Në gjyqin që po zhvillohet ndaj ish-bashkëshortes së tij, Marjana Çmeta, Oltion Lami ka dhënë dëshminë e tij tek Gjykata e Krimeve të Rënda. Çmeta akuzohet se ka helmuar me...

14:41 Showbiz
Publikohen pamjet/ Video

Goditet ndërsa ishte live Arnold Schwarzenegger

Publikohen pamje të reja nga momenti i sulmit ndaj Arnold Schwarzenegger. Pak ditë më parë u publikua një video, në të cilin një person  sulmonte ikonën e filmave aksion, Arnold...