MENU
klinika
Ndërroi jetë pas rrëzimit të helikopterit

Zelensky flet pas vdekjes të ministrit të tij: Në luftë nuk ka aksidente!

Çfarë synojnë firmat greke?

Kapacitet 840 MW/ Nis ndërtimi i impiantit të gazit në Aleksandropolis

Një konsorcium i përbërë nga Public Power Corp. (PPC), DEPA Commercial dhe Damco Energy shënoi...

“Gjithçka e shkatërruar”

Zelensky bën deklaratën e fortë: E gjithë toka në Soledar është e mbuluar me kufoma, çmenduri!

Ndërsa luftimet e ashpra vazhduan në qytetin e vogël të minierave të kripës Soledar mbrëmë,...

Foto

I vetëm në meshë, Putin shfaqet në shërbimin e Krishtlindjes në Kishën Ortodokse

Presidenti rus Vladimir Putin ka marrë pjesë i vetëm në një shërbim të Krishtlindjeve të...

Analiza e DW

A rrezikon Evropa të humbasë rëndësinë e saj në këtë shekull?

BE ndodhet larg autonomisë strategjike, megjithëse në një botë krizash dhe me rënien e mbështetjes...

Lufta me Rusinë

Akuzohet se ka shpërndarë informatat sekrete të ushtrisë, kryebashkiaku ukrainas vendoset nën hetim

Oleksandr Mamai, kryebashkiaku i qytetit të Poltavës në Ukrainë , është “vënë nën dyshim” për...

"Nëse s’largohet, njerëzit do të veprojnë"

Analisti rus shpjegon pse 2023 do jetë viti fundit në pushtet i Putin

Historiani dhe analisti politik rus, Valery Solovev thotë se 2023 do jetë viti i fundit...

“Ngjan si pronar klubesh striptizmi”

Zelensky kritikohet për veshjen e tij në SHBA

Kritikët e krahut të djathtë kanë qortuar presidentin e Ukrainës, Volodimir Zelensky për veshjet luftarake,...

"Pika e dobët"

Putin “sfidon” Ukrainën, i jep makinës mbi urë e Krimesë pas shpërthimit të 8 tetorit

Një pjesë e urës së rindërtuar të Krimesë u rihap për trafik të hënën dhe...

Rojet njoftojnë menjëherë mjekët

Incident në shtëpi, Putin rrëzohet nga shkallët

Presidenti rus Vladimir Putin ka pësuar një incident. Ai ka rënë nga shkallët në rezidencën e tij...

“Është mik i madh i Ukrainës”

Klitschko i jep titullin ‘qytetar nderi’ i Kievit ish-kryeministrit britanik Boris Johnson

Ish-kryeministrit britanik Boris Johnson i është dhënë titulli qytetar nderi i kryeqytetit të Ukrainës Kiev ditën...