MENU
klinika
EUR
Blihet
Shitet
121
121.7
USD
Blihet
Shitet
102.9
103.7
GBP
Blihet
Shitet
140.9
141.8
CAD
Blihet
Shitet
80.7
82.2
CHF
Blihet
Shitet
111.2
112
JPY
Blihet
Shitet
0.83
0.94
Gold0.00
-
Silver0.00
-
Oil0.00
-
VODAFONE GROUP114.34
-1.06-0.92%
DT TELEKOM17.67
0.261.48%
RAIFFEISEN INT0.00
-
CEZ0.00
-
TURKISH AIRLINES0.00
-
Në kërkim të zgjidhjeve

BE e “mbërthyer” nga kriza e gazit

Një rritje e çmimeve të gazit ka goditur konsumatorët dhe firmat e energjisë në Mbretërinë e Bashkuar, me efekte të...

Project Syndicate/ Sa shanse ka?

Strategjia e Amerikës për të fituar kundër Kinës

Pavarësisht atmosferës së rëndë, të polarizuar në Uashington, DC, duket se ka një marrëveshje dypartiake për të paktën një gjë:...

RT: Sa keq mund të bëhen gjërat këtë dimër?

Kriza evropiane e energjisë është gati të bëhet globale

Ishte vetëm çështje kohe, vërtet. Në një botë të globalizuar, ngërçet e energjisë vështirë se mund të mbesin të përmbajtura...

Analiza

Si e ndërlikon të ardhmen e Evropës ngritja e Kinës

Nga James Jay Carafano, Silviu Nate & Oana-Antonia Colibasanu, 19FortyFive Përpjekja e pandalshme e Pekinit për t’u transformuar në një fuqi...

Analiza e Project Syndicate

Poshtërimi i fundit i Evropës

“Mësim brutal në gjeopolitikë”, kështu e përshkroi gazeta e Berlinit Der Tagesspiegel njoftimin e AUKUS, partneritetit të ri të sigurisë...

Analiza e The New York Times

Lamtumirë, Angela Merkel

Në Berlinin qendror, një tabelë gjigante tregon një palë duar,  në formën e një diamanti, para një busti femëror të...

Çfarë është Shteti Islamik i Khorasanit?

Talibanët po sulmohen me taktikat e tyre

Pak më shumë se një muaj qëkur rrëzuan nga pushteti Qeverinë e mbështetur nga Perëndimi në Kabul, sunduesit e rinj...

"Tani për tani nuk ka asnjë sinjal pozitiv..."

SHBA-së po i humb durimi me Iranin

Shtetet e Bashkuara po shprehin padurim në lidhje me mungesën e vullnetit të Iranit për të bërë përparim në bisedimet...

FUNDIT

19:24
“Atyre që synojnë të vendosin SHBA kundër shqiptarëve, ju them se…!

Mesazhi i fortë i ambasadores Kim: PD s’mund të bëjë përpara, nëse

18:56
Rritet numri i fataliteteve dhe infektimeve

MSH: 826 raste të reja dhe 10 humbje jete në 24 orët

TË GJITHA LAJMET
 • Fier

 • Korce

 • Gjirokaster

 • Shkoder

 • Elbasan

 • Durres

Flakët po afrohen drejt pyllit me pisha

Zjarr masiv në varrezat e Peshtanit

Një zjarr masiv ka përfshirë varrezat e fshatit Peshtan në Fier. Siç shihet dhe nga flakët po përhapen në një...

Operacioni “Buna 2021”

Arrestohen 8 persona, në kërkim 1 mjek

Policia e Shkodrës në kuadër të operacioni “Buna 2021″ ka vënë në pranga 8 persona dhe një tjetër e ka...

Prokurorët kërkojnë disa dosje

SPAK zbarkon në Hipotekën e Vlorës

SPAK ka zbarkuar mëngjesin e sotëm në Kadastrën e Vlorës. Burime për mediat thonë se prokurorët tashmë janë aty dhe...

SPAK kërkoi 'arrest në shtëpi'

GJKKO lë sërish në burg babain e Arbër Çekajt

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, ka refuzuar për të dytën herë lirimin e Selim Çekajt, babait të Arbri...

Akuzat për punësime masive gjatë fushatës

Gjykata e Apelit në Shkodër i jep të drejtë PD-së

Gjykata e Apelit në Shkodër i ka dhënë të drejte Partisë Demokratike dega Vau Dejës, për akuzat e ngritura në...

“Ka ardhur koha Hanës me ia bo një vëlla!”

Loredana dhe Mozzik publikojnë albumin dhe bëjnë dedikimet e ndjera

Loredana dhe Mozzik kanë lançuar albumin e shumëpritur, të cilin ka kohë që e kanë paralajmëruar. Albumi mban titullin “No...

E nominuar për çmimin e rëndësishëm

Dafina Zeqiri pjesë e ceremonisë solemne të qeverisë suedeze

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, ka qenë prezente në “sallonin e kaltër” të Ministrisë së Punëve të Jashtme të...

Blerja e radhës

Luana Vjollca ”llastohet” me një vilë të re

Pasi shijoi në maksimum pushimet e saj verore (të vonuara për shkak të punës), moderatorja Luana Vjollca ka llastuar veten...

Për çfarë e akuzojnë këtë herë?

Billie Eilish ka një përgjigje për të gjithë

Billie Eilish thjesht qesh me ata, të cilët fiksohen pas flokëve, rrobave dhe seksualitetit të saj. Duke zbukuruar numrin e...

Ende pa u lançuar është bërë hit në TikTok

Butrinti lajmëron kur do publikohet kënga ‘Kuku’

Ai ka paralajmëruar prej ditësh projektin e ri muzikor dhe premtoi se do të jetë një hit. Bëhet fjalë për...

''The Economist''

Është qyteti më i sigurt në botë!

        Prej kohësh, siguria ka qenë një shqetësim parësor për udhëtarët kur është fjala vendin që ia...

TKOB

Angjelin Preljocaj premton mbrëmje magjike

         “Annonciaton” dhe “La Stravaganza” dy balete me koreografinë nga Angjelin Prelocaj, vijnë për dy net radhazi...

''Propagandisti''

Gorki… disident i vendosur!

        Bindjet politike dhe krijimtaria letrare, nuk e përjashtojnë njëra-tjetrën. Si pasojë, rebelët si Gorki e kanë...

Robert Elsie

Faik bej Konica!

         Shkrimtari dhe publicisti shqiptar më me ndikim në fillim të shekullit ishte Faik bej Konica (1875-1942)....

Autoportret me tradhtarin!

Diego Dhe Unë… pritet të thyejë rekord

        Një autoportret therës i Frida Kahlos, që portretizon burrin e saj, Diego Rivera, pikturuar në ballin...

 • Bundesliga
  SpVgg Greuther Furth-Bayern Munich
  20:30
 • Championship
  Coventry-Peterborough
  20:45
 • Championship
  West Brom-QPR
  21:00
Formula 1

Verstappen do ta nisë garën në Sochi nga vendi i fundit

Piloti holandez i Red Bull, Max Verstappen, do ta nisë garën e Çmimit të Madh të Rusisë në Formula 1...

Formula 1

Hamilton pa “frena”, përplas mekanikun

Një incident ka ndodhur sot pasdite gjatë sesionit të dytë të provave të lira që po zhvillohen në pistën ruse...

Mesfushori i Kombëtares

Shënoi dy gola, Çekiçi në formacionin e javës

Mesfushori shqiptar Endri Çekiçi realizoi dy gola në sfidën e fundit me skuadrën e tij Konyaspor përballë Trabzonspor, që përfundoi...

Sakrifica e madhe

Juve do të tentojë lojtarin që kushton 130 mln euro

Vera e ardhshme, pothuajse sigurisht, do të jetë ajo e shitjes së një tjetër të futbollit botëror, Erling Haaland. Të...

“Sipas standardeve të UEFA-s”

Rama publikon pamjet nga stadiumi i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi një video teksa vijon puna për përfundimin e stadiumit të ri të Kukësit,...

Çfarë është normale dhe çfarë jo?

Shikim i paqartë pas operacionit të kataraktit?

Një katarakt është një “perde” që formohet në thjerrëzat e syrit. Katarakti mund të zhvillohet kur proteinat prishen dhe grumbullohen...

Ndërhyrje për fshikëzën

Si të bëni gjumë të mirë pas operacionit?

Fshikëza e tëmthit është një organ i vogël nën mëlçi në anën e djathtë. Fshikëza e tëmthit ruan dhe lëshon...

Pse shkaktohet

Ç’duhet të dini për depresionin gjatë ushqyerjes me gji?

Ushqyerja me gji shpesh përshkruhet si një përvojë e ngrohtë, e lumtur dhe përmbushëse – por jo të gjithë e...

 • Kosove

 • Maqedoni

 • Mali i Zi

 • Greqi

Kritikon BE-në për vizat

Konjufca mban fjalim në parlamentin e Hungarisë

Kryeparlamentari kosovar Glauk Konjufca ka mbajtur një fjalim në parlamentin e Hungarisë të cilin e ka nisur duke folur për...

Analiza nga Euractiv

Pse po dështon vazhdimisht BE-ja me Ballkanin Perëndimor?

Nga Dušan Reljić, Euractiv Me sa duket kërkimi i autonominë strategjike të BE-së,ka filluar që në qershorin e vitit 1991,...

FOTO/ Tensione në kufi me reciprocitetin

Serbia rreshton ushtrinë: Presim urdhrin e Vuçiç

Serbia rreshton ushtrinë e saj pranë kufirit me Kosovën. Tensionet e ditëve të fundit lidhur me reciprocitetin për targat, bënë...

Kosova, Mali i Zi e Bosnja bëhen bashkë

”Nuk lejojmë cënimin e stabilitetit”!

Presidentët e Kosovës, Malit të Zi dhe ai Bosnje e Hercegovinës janë bërë bashkë për të shprehur njëzëri shqetësimin mbi...

Situata kovid në Kosovë

Lehtësimi i masave pritet të miratohen nga Qeveria

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia një ditë më parë bëri të ditur se nga e hëna, më 27 shtator do...

Për njerëzit me kushte specifike Koha e tualeteve të zgjuara po vjen

“Ne do të shohim robotë me familje” Roboti Sophia: Dëshiroj të kem një ‘fëmijë’

BE ka propozuar një rregull të ri Një model karikuesi për të gjithë telefonat