MENU
klinika
Do t'ju marrë uria më shpejt!

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur konsumoni qumësht bajame?

Vaj ulliri me kripë

Një kurë kundër problemeve me kockat

Dhimbjet e kockave po kthehen në një problem shëndetësor shumë i përhapur kudo, edhe në...

Ekspertët bëjnë publike informacionet

Cili është më i mirë për shëndetin, sapuni i ngurtë apo i lëngshëm?

Duart duhen larë patjetër disa herë gjatë ditës për të shmangur sa më shumë ndotjen...

Ja çfarë thonë ekspertët!

Çfarë mund të ndodhë me trupin tuaj nëse hani një avokado në ditë?

Nga mbrojtja e syve dhe rritja e sistemit imunitar deri tek mbrojtja e trupit tuaj...

Kujdes, mos e përsërisni më këtë gabim!

Këta njerëz nuk duhet të konsumojnë kafe turke

Tanimë e dimë që kafeja ka vlera të pazëvendësueshme shëndetësore. Kafeja ka mijëra minerale të...

Pa shpenzuar para për trajtime!

Keni problem celulitin? Përdorni këto 2 receta

Celuliti është një nga problemet më shqetësuese tek femrat. Ai nuk është i lidhur gjithmonë...

Nga e hëna në të diel

Dieta e detajuar për t’u rikthyer në formë sa më shpejt

Mjekët sugjerojnë fuqishëm që dieta ditore e një njeriu të rritur të mos jetë më...

Dermatologët tregojnë pse ndodh kjo gjë

Mbajtja e maskës gjithë kohës ju ka krijuar puçrra?

Në “normalitetin” e ri që po jetojmë të gjithë këto kohë, mbajtja e maskës thuajse...

Nga aspirina dhe deri tek Aloe Vera

Zhdukni zbokthin nga flokët me 5 metoda natyrale

Zbokthi mund të  shkaktohet nga një sërë arsyesh. Mund të vijë si rezultat i tharjes së...

Ekspertët e kanë një përgjigje

Pse disa njerëz e kanë më të vështirë se të tjerët të humbin peshë?

Pasi trajtoi mijëra njerëz mbipeshë, kirurgu bariatrik Andrew Jenkinson mbeti duke menduar pse kur shumica...

Zakonet e këqija të secilit prej nesh

Disa nga gabimet që bëni më shpesh gjatë ecjes në këmbë!

Kur bëhet në mënyrë korrekte, ecja është një ushtrim efektiv që ndihmon për të mbajtur...

Ja ç'thonë mjekët

A mund ta kuptoni nëse e keni kaluar COVID-19?

COVID-19 ka hyrë në muajin e katërt të shfaqjes së tij si një sëmundje ngjitëse...