MENU
klinika
"Reforma po përparon, anëtarët do marrin...."

Reagon ambasadorja e SHBA pas mbledhjes së Këshillit Politik

Foto

Revoltohen bizneset, qindra dyqane ulin qepenat: “Na mbylli Ramavirusi”

Qindra biznese në kryeqytetet kane zgjedhur sonte një formë të veçantë proteste kundër qeverisë. Dyqane...

Ekspertët studiojnë sistemin imunitar

Tani mund të zbulohet COVID-19 më shpejt dhe me saktësi të madhe

Sistemi imunitar i njeriut është i përbërë nga miliona qeliza të bardha të llojit T...

Pas 3 orësh diskutime

‘Zgjedhorja’/ Palët politike: Të ketë polici në zgjedhje dhe kamera sigurie

Në mbledhjen e Këshillit Politik duket se të gjitha palët janë dakordësuar  për praninë  e...

I tërheq 'veshin' SPAK-ut dhe Çelës për anti-KÇK-në

Komiteti i Helsinkit kundër përgjimeve nga policia: Rrezikohet privatësia!

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka përshëndetur reagimin e SPAK-ut dhe Prokurorisë së Përgjithshme që kundërshtojnë projektligjin e...

70 persona vdiqën në 24 orët e fundit

Ulet sërish numri i të vdekurve nga koronavirus në Itali

Bie sërish numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali. Pas një rritje të një...

"Teatri i ri do të jetë obelisk i kulturës shqiptare"

Veliaj kërkoi 30 mln euro, Ahmetaj: Do t’i nxjerrim nga dheu…

Nga dheu do i nxjerrë qeveria paratë për Teatrin e ri Kombëtar. Kështu deklaroi sot...

Rama jep lajmin e mirë

Kohë pandemie/ Shtyhen sërish me 3 muaj këstet e kredive

Kryeministri Edi Rama ka dhënë sot një lajm të mirë për të gjithë ata që...

Soreca ndan qëndrimin e ONM

“Zbatimi i Reformës në Drejtësi duhet të vazhdojë me më shumë vendosmëri se kurrë”

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luiggi Soreca ka shpërndarë një mesazh, referuar opinionit të...

COVID-19/ Shërbimi i Mjekësisë Interne

QSUT vatër e “nxehtë”, infermierja nuk është shkaku i vetëm i përhapjes

26 mjekë dhe infermierë në shërbimin e mjeksisë interne rezultojnë të infektuar me Covid 19...

"Pema gjenealogjike" të SARS-CoV-2

‘Super shpërndarësit’ përgjegjës për gjysmën e infeksioneve në botë

Një grup shkencëtarësh spanjollë arritën të izolojnë “pemën gjenealogjike” të SARS-CoV-2, duke zbuluar se koronavirusi...

"Punëdhënësit kanë afat deri më 5 qershor për të dhënat!"

Rama i prerë: Të gjithë do marrin pagën prej 40 mijë lekë

Kryeministri Edi Rama jep një tjetër njoftin për pagën e “luftës” prej 40 mijë lekësh...