MENU
klinika
Nga Andi Bushati

Luli si miniaturë e Ramës

"Një mik special që kam privilegjin të takohem për sfidat e Shqipërisë"

Kryeministri Rama takohet me ish-presidentin Sarkozy në shtëpinë e tij…

Kryeministri Edi Rama është takuar me ish-presidentin francez Nicolas Sarkozy në shtëpinë e tij në...

‘Dhuratat’ 1 milion dollarë nga SHBA

Manastirliu: Ia kemi dalë gjatë pandemisë, lajm i mirë që BE…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka qenë e pranishme në dhuratën e SHBA për 1...

Drita jeshile për negociatat nga Holanda

Ruçi letër homologes Arib: Një motiv më shumë që Shqipëria t’i shumëfishojë…

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër falenderimi kryetares së Parlamentit të...

Yuri Kim: Ju ishit me ne dhe ne jemi me ju

SHBA dhuron 1 mln dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara i ka dhuruar Shqipërisë thuajse 1 milion dollar pajisje...

COVID-19

MSH: Asnjë humbje jete, 7 raste të reja në 24 orët…

Njoftimi i plotë:  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë...

Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit pranë OKB-së

Reagon Rusia: Jemi të gatshëm për bashkëpunim

Rusia ka reaguar për votimin e 5 shteteve si anëtëare jo e përhershme në Këshillin...

Për të rritur efikasitetin nëpërmjet ekonomisë së shkallës

Fatura minimale e ujit, ERRU propozon katërfishimin e saj

Për të rritur efikasitetin nëpërmjet ekonomisë së shkallës, Enti Rregullator i Ujit (ERRU) në një...

Reagon Presidenti Meta

Mbështetja e Holandës për zhvillimin e Konferencës së Parë Ndërqeveritare…

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e parlamentit holandez që mbështeti mbajtjen e Konferecës së...

Merret vendimi

BE heq kufizimet e udhëtimit për tri vende të Ballkanit, përfshihet edhe Shqipëria

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet...

"S'ka kohë për pushim"

“Po-ja” e Holandës për integrimin, Rama: Shqipëria u zhbllokua, sa mbaruan zgjedhjet!

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të Holandës për të mbështetur nisjen e bisedimeve të...

Mbështet zhvillimin e Konferencës së Parë Ndërqeveritare

Holanda ndryshon qëndrim për integrimin e Shqipërisë në BE

Pas një kohe të gjatë kundërshtimi, Holanda ka ndryshuar qëndrim lidhur me procesin e integrimit...