MENU
klinika
INTERVISTA/ “Askush s’mund ta pengojë protestën!”

A është e gatshme opozita që të vijë në pushtet? Artan Fuga: Ka vetë një rrugë!

Tubimi i dytë më i madh i shqiptarëve

Si u festua Pavarësia e Shqipërisë

Qindra shqiptarë dolën në rrugët e Londrës me makina luksoze gjatë natës për të festuar...

EMRAT

Kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale

Në fundjavën që lamë pas, Enkelejd Alibeaj prezantoi në Mallakastër Agron Kapllanin për kandidat në...

“Qeverisja më e mirë ka qenë ajo e Berishës”

Jul Deda: Primaret, një festë e vërtetë brenda PD-së!

Kandidati i primareve për Bashkinë e Tiranës, Julian Deda thotë se qeverisja e ish-kryeministrit Sali...

"S’ka rrugë tjetër veç paqes"

78-vjetori i Çlirimit të vendit, Peleshi homazhe në Korçë

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në ceremoninë e organizuar me rastin e 78-vjetorit...

Festat e Nëntorit

Balla viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Ashtu si dhe ishte lajmëruar më herët kryetari i Grupit Parlamentar, të Partisë Socialiste, Taulant...

Nga Skënder Minxhozi

Te sheshi, te sheshi

Nga Skënder Minxhozi Pas thirrjes historike “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, shprehja tjetër më...

Meta: Është muaji i …

A do të marrë pjesë Partia e Lirisë në protestën e 6 dhjetorit?

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e 6 dhjetorit....

Shënohet 78-vjetori i Çlirimit

Me parulla komuniste dhe foton e Enver Hoxhës, nostalgjikët e diktatorit kryejnë homazhe

Shqipëria feston sot ditën e Çlirimit, teksa përkujtohen dëshmorët që kanë dhënë jetën për liri....

Shënohet 78-vjetori i Çlirimit nga pushtuesit nazifashistë

Presidenti Begaj dhe Veliaj homazhe te “Nëna Shqipëri”, mungon Rama

Përkujtohet sot 78-vjetori i Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë gjatë Luftës së Dytë Botërore....

Qytetarët sfiduan temperaturat e ulëta për koncertin

Elektrizoi sheshin ‘Skënderbej’/ Dua Lipa uron shqiptarët, mbyll turneun në Tiranë!

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka uruar të gjithë shqiptarët për 110-vjetorin e...

Qëlloi me armë nënkryetarin

Konflikti në degën e PD, arrestohet 53-vjeçari Van Rica

Është arrestuar Van Rica, i cili mbrëmjen e djeshme pas një konflikti ka qëlluar me...