MENU
klinika
“I nxehti afrikan do të zgjasë më gjatë”

Temperaturat ekstreme, sinoptikania: Ja kur do të ketë ulje të lehtë të…

“Vendimin ndaj Berishës e ka dhënë FBI”

Ngjela: Nëse ka çështje penale do ekstradohet në SHBA. Ish-ministrat do vendosen…

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar përmes një lidhjeje direkte me studion e lajmeve në “News...

Gjykata e Lartë merr vendimin

Gradat policore duhet t’i nënshtrohet procedurës së vlerësimit konkurrues

Gjykata e Lartë ka shqyrtuar vendimin për fitimin e gradave policore, ku ka arritur në...

Deklarata e OBSH-së

Dy doza të vaksinës së AstraZeneca më pak efektive sesa përzierja e vaksinave

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, përgjigja imune që ndodh me dy doza të vaksinës anti-covid...

Ministrja e Arsimit publikon udhëzuesin/ Si do paguhen mësuesit?

Mësim përsëritës në dy javët e para të shtatorit!

Nxënësit e arsimit parauniversitar, nga klasa e parë në klasën e dymbëdhjetë, nga 1 shtatori...

Rritja e çmimeve të vaksinave përkon me…

Ministri francez e konfirmon: Do të jenë më shtrenjtë jo vetëm për BE-në

Rritja e çmimit për dozat e vaksinave të kompanive Pfizer dhe Moderna përkon me shqetësimet...

"Epashpjegueshme si në kufijtë e vendit nuk ushtrohet asnjë kontroll"

VOA: Si u përkeqësua situata nga pandemia gjatë korrikut në Shqipëri

Në Shqipëri, muaji korrik shënoi një kthesë negative të ecurisë së pandemisë Covid 19. Të...

“Ka një konflikt mes Shqipërisë dhe shqiptarëve”

Artan Fuga: Orientalizmi politik dhe ekonomik është ulur këmbëkryq

Akademiku Artan Fuga përmes një komenti në rrjetet sociale bën një dallim mes emigrimit të...

DW: Si duhet të reagojmë?

Sfidat e arkitekturës ndaj ndryshimeve klimatike

Fenomenet ekstreme të motit si përmbytjet po shpeshtohen. Njerëzit duhet të mësojnë të jetojnë me...

(Video) Vatrat e zjarrit në Turqi vijojnë të jenë aktive

Pamje apokaliptike, shtëllunga tymi në ajër dhe qielli i tëri i kuq

Prej ditësh tashmë, vatrat e zjarrit vijojnë të jenë aktive në Turqi. Autoritetet janë në...

GJKKO rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve për Fatmir Mediun

SPAK ankimon në Apel vendimin për ish-ministrin e Mbrojtjes

SPAK ka ankimuar në Apel vendimin e GJKKO që rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve...

“Brenda vjeshtës lidhet Sauku me Martenitetin e Ri”

Balluku: Në Lotin 2 janë realizuar 50 për qind e punimeve

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka inspektuar sot nga afër punimet në Unazën e Madhe...