Menu
Mos e lini pas dore

Nga se shkaktohet anafilaksia?

Simptomat

Përdorni tampona gjatë ciklit? Ja çfarë rrezikoni…

Sindromi i shokut toksik është një ndërlikim i rrallë, kërcënues për jetën e llojeve të...

Detajet

Çfarë është trauma fizike dhe ç’kanë zbuluar hulumtimet për të?

Trauma fizike është një dëmtim serioz i trupit. Dy lloje kryesore të traumës fizike janë:...

Bëni kujdes!

8 pjesë të trupit që nuk duhet t’i prekni me dorë!

Duart tona janë të mbuluara me mikrobe që përhapen në pjesë të ndjeshme të trupit,...

Nuk do ta besoni!

10 Përfitimet shëndetësore të të ecurit zbathur

A e dini se mund të përfitoni shumë duke ecur zbathur? Kur lëkura e zhveshur...

Zbatoni këto këshilla

Si të mbroheni nga sëmundjet e dimrit?!

Dimri zakonisht sjell me vete shumë prej baktereve, viruseve dhe sëmundjeve të cilat kanë tendencë...

Ndaloni përkeqësimin e tyre!

Sëmundjet e veshkave, një “vrasës i heshtur”!

Veshkat janë organe në formë bathe të vendosur në pjesën e ulët të shpinës në...

Këshilla të rëndësishme

Shkaqet kryesore të zmadhimit të mëlçisë!

Zgjerimi i mëlçisë është rritja e madhësisë së mëlçisë nga gjendja normale. Nëse ajo vazhdon...

Trajtime natyrale

Mënyrat më të mira për të përmirësuar tretjen!

Shumë njerëz kanë probleme me sistemin tretës, ata ndiejnë fryrje, bllokim, urth, kapsllëk, etj. Shëndeti...

Trajton problemet e veshkave

Lëngu i jetës/ Parandalon kancerin!

Bëhet fjalë për një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave...

Nxit rritjen e shpejtë të tyre

Maska ideale që parandalon rënien e flokëve!

Kanella është një nga bimët që përdoret në trajtime të ndryshme. Ajo është gjithashtu një...

Mësojeni

Çfarë është dhimbja fantazmë dhe si shpjegohet ajo!

Dhimbja Fantom ose siç quhet ndryshe “fantazmë” është dhimbje që ndjehet sikur vjen nga një...