MENU
klinika
Arti artificial...

”Botto” imiton Da Vinçin!

Lufta II Ballkanike

Shqiptarët e Velesit…

         Shqiptarët e Velesit (Maqedonia e sotme) dikur në kohën e luftës...

Të internuarit e Zvërnecit

Përgjimet: ”Ata e kanë ngrënë me çdo qeveri”

         Pjesa e pesëmbëdhjetë Publikohet një dosje arkivore voluminoze e nxjerrë nga...

Rio de Zhaneiro

Copacabana bëhet “varrezë masive”

       Plazhi i famshëm në Rio de Janeiro, Copacabana, u shndërrua “në varrezë...

Gazeta gjermane: Krim moral në Tiranë

Qeveria e përdori gjendjen e luftës, protestat kundër diktaturës

          Gjatë një aksioni natën, që gazeta e lartpërmendur e quan...

“Europa Nostra” letër BE-së

“Dënoni shembjen brutale, u shfrytëzua situata e covid-19”

       Sipas “Europa Nostra”, shembja u bë duke shfrytëzuar gjendjen e emergjencës në...

Pyetja-një-milion-dollarëshe!

Pse u shemb natën? Veliaj: Me rrezik. I pamundur rikonstruksioni

        Kryebashkiaku Erion Veliaj, po flet sot në Këshillin Bashkiak, për shembjen...

Studimi i Universitetit Johns Hopkins

Kanceri diagnostikohet me një analizë gjaku?!

Në të ardhmen, mjeku juaj mund të jetë i aftë të zbulojë nëse vuani nga...

Kujdesuni në këto mënyra!

Ju shqetësojnë rrathët e zinj poshtë syve?

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë për të fajësuar për ato qarqe të...

Si t'i përdorni!

Mjaltë dhe piper i zi, kura natyrale kundër të ftohurës

Duke qenë se shumica e njerëzve preken nga problemet e frymëmarrjes është e domosdoshme që...

As më shumë e as më pak se 7-8 orë

Të flesh më pak ose ta teprosh, rrit rrezikun për këtë sëmundje

Mungesa e gjumit apo dhe fjetja më shumë se ç’duhet, lidhet me rrezikun e lartë...