MENU
klinika
Dr. Arlinda Elmasllari

Kanceri i qafës së mitrës! Si ta parandaloni

Mos humb më kohë!

Bo bo! I ke sytë kështu? Vrap te mjeku!

Këto janë 13 simptomat më të zakonshme të syrit tuaj. Skuqje Enët e gjakut në...

Pakësoni rrezikun kardiovaskular

Mendja e shëndoshë, në trup të shëndoshë!

Nëse dikush do duhej të zgjidhte mes alternativës së ushqyerjes me një ushqim të keq...

Ndalo lemzën në pak sekonda

Lemza po ju nxin jetën? Shmangeni kështu

Lemza është një tkurrje e papritur dhe e pavullnetshme e muskujve të diafragmës. Kur spazma...

Dr. Mirzana Kapllanaj

Meningiti në moshat fëminore

Meningokoksemia është sindromë klinike e sepsisit akut ose hiperakut, e shoqëruar me rash purpurik, e...

Mënyra parandalimi!

Astma/ Çfarë s’duhet të hani

Kur një person ka astmë, rrugët e frymëmarrjes bëhen më të ndjeshme, acarohen dhe ënjten....

Jeni të rrezikuar!

Të pëlqen mishi, por ke frikë se infektohesh? Zbulo se…

Studiuesit thonë se një lloj infeksioni i gjetur te pulat dhe gjelat mund të shkaktojë...

I thoni jo diarresë!

Keni diarre? Mësoni këtë dhe do bini rehat!

Çfarë janë probiotikët? Janë organizma të vegjël që ndikojnë në shëndetin dhe fuqizimin e atyre...

Prof. Edvin Prifti

Çfarë është sindroma e zemrës së majtë?

Sindroma e zemrës së majtë të pazhvilluar është një nga malfomacionet e zemrës më të...

Këshilla!

Gjendja e të fiktit po ju acaron? Shmanget vetëm kështu!

Humbja e vetëdijes apo gjendja e të fiktit, njihen me termin mjekësor sinkop. Kjo gjendje...

Prindër! Jini të vëmendshëm!

Këto këshilla do bëjnë fëmijët tuaj të marrosen pas ushqimit

Nëse doni që fëmijët tuaj të kenë një peshë të rregullt, tregojini atyre si ta...

Një teknikë efikase

I kujtoni orët e fizkulturës në gjimnaz? Ju shërbejnë për të…

Sipas një studimi të ri, rikthimi i kujtimeve tuaja për orën e fizkulturës mund të...