MENU
klinika
Po iu paralajmërojmë!

Nuk e keni ditur saktë! Mësoni se ç’do të thotë të hash bio

Jeni edhe ju të tillë?

Mos, u bëra baba! Po tani? Obobo!

Çdo shtatzëni, ashtu si çdo foshnjë është diçka e veçantë. Ndonëse është një përvojë që...

Aborti i pavetëdijshëm

Dyshim për një abort spontan? Duhet të bëni një…

Aborti spontan është përfundimi i shtatzënisë përpara javës së 24-ërt ndërkohë që një në pesë...

Ndiqeni mirë këtë këshillë!

Kanceri i zorrës! Bëni këtë për ta parandaluar

Çfarë është kanceri i zorrës së trashë? Kur mjekët e gjejnë këtë sëmundje në fazat...

Mësojini!

Gjithçka duhet të dini rreth problemeve të lëkurës!

Një skuqje e madhe lëkure prej pikash që shndërrohen në flluska të dhimbshme, një ndjenjë...

E pabesueshme!

E trishtë! Vdekjet nga mbidoza arrijnë rekordin e frikshëm!

Një numër rekord prej 72,300 amerikanë vdiqën nga mbidoza e drogës në 2017, një rritje...

Do mbeteni gojëhapur!

Këto fakte rreth alkoolit do iu “bien në kokë!”

Verërat e mira, birra artizanale, kokteile dhe shampanjë të bëra nga murgjit francezë konsiderohen nga...

Mos e injoroni!

Helmimi nga Salmonela/ Nëse nuk e dini këtë gjë, jeni në rrezik

Infeksioni Salmonela ose salmonelosis është një tjetër emër për helmim me ushqim Salmonela. Salmonela është...

Do na falënderoni!

Boll përsëritët të njëjtin gabim! Era e keqe e gojës hiqet duke…

Rëndësia e higjienës dentare Përveç qeshjes dhe komunikimit, goja dhe dhëmbët shërbejnë në funksione të...

Këtë me siguri nuk e dinit!

Dhimbjet e stomakut po iu marrin shpirtin? Vizitoni mjekun nëse…

Nëse simptomat e dhimbjeve zgjasin më shumë se rreth pesë ditë, rritja e temperaturës (101...

Shpëtoni fëmijët tuaj!

Prindër, si të kuptoni se fëmija juaj është obez!

Si e diagnostikojnë profesionistët e kujdesit shëndetësor mbipeshën e fëmijërisë?  Për të përshkruar në mënyrë...

Revista Klinika Online

Autoimuniteti në Sindromet Mielodisplazike

Sindromet Mielodisplazike [MDS] përbëjnë një grup heterogjen patologjish malinje klonale të qelizës staminale hematopoietike që...