MENU
klinika
Si ta shmangni

Arsyet pse ju dhemb shpatulla nga të ftohtit

Ja faktorët që ndikojnë

Çfarë e shkakton mosfunksionimin e traktit të poshtëm urinar?

Mosfunksionimi në traktin e poshtëm urinar mund të shkaktojë një sërë simptomash si infeksione, vështirësi...

Ja çrregullimi që prek adoleshentët

Sjellje agresive dhe nervozizëm? Mos i injoroni këto shenja

Çrregullimi  reaktiv i atashimit ose sic thuhet ndryshe crregullimi i lidhjes reaktive, është një çrregullim...

Kanceri që prek qelizat e sistemit limfatik

A ka vaksinë për të trajtuar limfomën?

Limfoma është një lloj kanceri që prek qelizat e sistemit limfatik. Këto qeliza quhen limfocite...

Ja si ndikon

Kafeina shkakton makthe?! Flasin ekspertët!

Përveç efekteve pozitive që ka në organizëm kafeina mund t’ju bëjë hiperaktivë apo të rrisë...

Mund të ndodhë për shumë arsye

A shkaktojnë erë të keqe të gojës ilacet antialergjike?

Antihistaminat janë medikamente që përdoren për të trajtuar alergjitë. Ato shoqërohen me disa efekte anësore,...

A ndikon presioni i gjakut tek fëmija?

Efektet e shtatzënisë në presionin e gjakut

Presioni i ulët i gjakut gjatë shtatzënisë është i zakonshëm. Në shumicën e rasteve, kjo...

Simptomat, trajtimi

Çfarë e shkakton leuçeminë e qelizave T të të rriturve?

Leuçemia e qelizave T e të rriturve (ATL) është një kancer i rrallë dhe agresiv...

Ja çfarë duhet të dini!

A është një skanim i plotë i trupit efektiv në zbulimin e kancerit?

Një skanim i gjithë trupit është zakonisht një lloj skanimi i tomografisë së kompjuterizuar (CT)...

Rreziqet dhe efektet anësore

Sa efektiv është një injeksion i artikulacionit të shtyllës kurrizore?

Nyja sakroiliac (SI) ndodhet midis kockës së sheshtë në bazën e shtyllës kurrizore, të quajtur...

Ja çfarë duhet të shmangni

Omega-3 apo peshk, cili është më i shëndetshëm gjatë shtatzënisë?

Pavarësisht shqetësimit të mëparshëm në lidhje me nivelet e merkurit në peshq, FDA tani rekomandon...

Ja kur duhet të shqetësoheni

Simptomat e shtatzënisë/ Pse herë kam e herë jo të vjella?

Mësoni se çfarë është normale dhe çfarë jo kur bëhet fjalë për simptomat e luhatshme....

Reklama