MENU
klinika
Tashmë pjesë e prodhimeve të sezonit

Misri i bardhë… të gjitha arsyet përse duhet ta kultivoni

Simptomat dalluese të sëmundjes

Si të kujdesemi për sindromën e syrit të thatë?

A ju shqetësojnë sytë? Nëse keni simptomat që tregojnë se sytë e tuaj janë të...

Studimi tregon që...

Ky truk i thjeshtë do t’ju shpëtojë nga infeksionet urinare!

Duke konsumuar sa më shumë ujë, ju mund të ulni rrezikun e zhvillimit të infeksioneve...

Koha e qëndrimit të embrioneve të ngrira

Studimi: Ky është “çelësi” në suksesin e shtatzënisë!

Vitrifikimi është një mënyrë e sigurt për ngrirjen dhe ruajtjen e embrioneve gjatë trajtimit të...

Studimi

Hormonet shpjegojnë përhapjen e Alzheimerit tek gratë?

Gratë kanë më shumë ndryshime të lidhura me sëmundjen e Alzheimerit në tru sesa burrat,...

Si të heqim shenjat

Pse plaket fytyra dhe ç’mund të bëjmë për këtë?

Një fytyrë e plakur me mirësi është një gjë e bukur, por ka ndryshime që...

Simptomat

Çfarë është hipotiroidizmi tek të moshuarit?

Disa njerëz mbi moshën 60 vjeç kanë pak simptoma klasike të hipotiroidizmit, ndërsa të tjerët...

Zbulojeni!

Kurat natyrale për një gjumë të qetë

Pagjumësia është një problem shëndetësor që shkakton shumë telashe në organizëm. Miliona njerëz në botë...

Studim i ri

Trajtimi aktual që parandalon zhvillimin e tumoreve të lëkurës

Keratozat aktinike janë njolla të vogla, të kuqe, me luspa që mund të duken si...

Njohja dhe trajtimi i hershëm shpëton jetë

Sëmundja autoimune e mushkërive përherë e rrezikshme

Një burrë që u diagnostikua me artrit reumatoid (RA) pesë vjet më parë, shkon tek...

Kujdes,duhet të shkoni menjëherë tek mjeku

Dhimbje dhe ngurtësi në pjesën e poshtme të shpinës?

Spondiliti ankilozues (AK) është një formë e artritit që prek kryesisht nyjet e shtyllës kurrizore...

Mësoni shkakun

Ndjeni dhimbje rreth pjesës së jashtme të shpatullës?

Bursiti i shpatullave është një inflamacion i dhimbshëm në nyjen e shpatullave. Është e zakonshme,...

Reklama