MENU
klinika
“Pazaret” për armë

Pas vizitës në Rusi, Kim Jong un shpallet “armik kombëtar” nga Ukraina

“Kemi mbrojtur veten”

Vuçiç: Serbia nuk i ka shitur armë Ukrainës dhe Rusisë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, më 5 mars ka deklaruar se asnjë armë, pajisje apo municion...

Nga Mentor Nazarko

Fjalimi i Ramës në KiE? Në vendin dhe kohën e duhur

Fjalimi i Kryeministrit Edi Rama në Këshillin e Europës ka një rëndësi për historinë, por...

Banorët rrëfejnë për një zhurmë gjatë lëkundjes

Tërmet i fortë në Greqi

Një tërmet me magnitudë 5 ballë i shkallës Rihter ka ndodhur në orën 01:02 me...

Hyjnë në fuqi masat e reja

Kushtet për shqiptarët që udhëtojnë drejt Greqisë

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja për të udhëtuar drejt Greqisë, të ndërmarra...

Humb jetën i burgosuri shqiptar në Maqedoni

Vuante nga kanceri, u la pa asnjë ndihmë mjekësore në qeli

Azbi Kaba, një shqiptar nga Peshkopia, i cili vuante nga kanceri, u la të vdiste...

‘Open Balkan’ në Tiranë

Vuçiç: Do të lidhim popujt që të kenë një marrëdhënie më të ngushtë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka komentuar takimin që do të zhvillohet nesër në Tiranë...

Anijet kineze mbeten në det

Koronavirusi nis bllokimin e tregtisë globale

Kompanitë e transportit që shpërndajnë mallra nga Kina në vendet e tjera të botës njoftojnë...

Ursula von der Leyen

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan

Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e...

Nga The Economist

Tsipras, pushime dhe një ‘stuhi’ në rrjetet sociale

Alexis Tsipras po bën fushatë për zgjedhjet e parlamentit Europian më 26 maj, që shihen...

Pengesa për emigrantët

Edhe Evropa si Amerika/ Orban ndërton ‘mur’ kufitar me Serbinë

Kryeministri hungarez Viktor Orban vlerësoi Serbinë për pranimin e një pengese kufitare ndërmjet dy vendeve....

Baza pranë Larisës

SHBA shton praninë ushtarake në Greqi

Athina dhe Uashingtori thuhet se po përpiqen të konsolidojnë më tej praninë e sistemeve amerikane...