MENU
klinika
Analiza nga Euractiv

Pse po dështon vazhdimisht BE-ja me Ballkanin Perëndimor?

Si u zbulua plani nga Shërbimet Sekrete të Greqisë

Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran...

Diplomati amerikan mesazh BE-së

Nisja e negociatave me Shqipërinë dhe M. e Veriut nuk duhet shtyrë

I dërguari amerikan për Europën Juglindore, Gabriel Escobar ka shprehur indinjatën me Bashkimin Europian për...

"Një mandat të mbarë"

Ali Ahmeti uron kryeministrin Rama

Kryetari i BDI, ALi Ahmeti ka uruar kryeministrin Edi Rama per nisjen e mandatit te...

Mbledhja e parë e përbashkët qeveritare

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe M. së Veriut

Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do...

Çfarë shkruajti shtypi gjerman?

DW: Ballkani drejt pasigurisë pa Merkelin?

Vizita e lamtumirës e kancelares Merkel në Ballkanin Perëndimor është pasqyruar gjerësisht në shtypin gjerman....

Von der Leyen njofton vizitën në Ballkan

“Do përçoj angazhimin tonë për anëtarësimin në BE”

Presidentja e KE-së, Ursula Von der Leyen gjatë prezantimit vjetor të gjendjes së BE-së në...

"Qeveria nuk duhet të japë dorëheqje"

Zjarri me 14 viktima, Zaev: Tragjedi ndodhin gjithkund

Kryeministri Zoran Zaev këtë të hënë ka komentuar vendimin e ministrit të Shëndetësisë dhe dy...

DW: Qëndrimi i Berlinit për “Ballkanin e Hapur”

Miguel Berger: Projekt historik që duhet jetësuar

Sekretari i Shtetit pranë Ministrisë së Jashtme Gjermane, Miguel Berger, në intervistë me DW flet...

Identifikimi i disa prej viktimave përmes ADN

Tragjedia në Tetovë/ “Gjithçka ndodhi në 3-5 minuta”

Gjithçka ndodhi në 3-5 minuta. Kështu deklaroi koordinatori i Qendrës COVID në Tetovë, Gazim Nuredini....

Maqedoni e Veriut

Vdes 18-vjeçarja shtatzënë nga COVID-19

Situata epidemiologjike në Maqedoninë e Veriut nuk po njeh përmirësim ditë pas dite, duke infektuar...

Kujdesej për nënën me covid

Zjarri në spitalin në Tetovë, kjo është viktima më e re që humbi jetën mes flakëve

Zbulohet fotoja e viktimës më të re që humbi jetën nga zjarri mbrëmë në spitalin...