MENU
klinika
Vendimi për statusin “vend i sigurt”

Shqipëria, Serbia dhe M. e Veriut drejt udhëtimeve të lira në BE

Ngërçi me Bullgarinë për integrimin

Zaev rrëzon shpresat: Nuk pres zgjidhje deri më 22 qershor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka rrëzuar shpresat për një zgjidhje me Bullgarinë...

Shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

COVID-19/ Përmirësohet situata në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Zaev: Milionin e parë e bëra duke shitur speca

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për gazetën serbe “Kurir” foli për jetën e...

"Duhet të ushtrojmë presion..."

Ç’mund të bëjnë BM dhe BE për Ballkanin?

Nga Arminka Helić, Politico.eu Edhe pas Brexit ekziston një pjesë e Evropës ku Britania e...

Presidenti i Bullgarisë: Duhet dialog i drejtpërdrejtë

“Mbështesim integrimin europian të M. së Veriut”

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev ka dhënë sinjale përmirësimi në raport me integrimin e Maqedonisë...

Samiti drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

Liderët e Ballkanit Perëndimor mblidhen sot

Liderët e rajonit do të bëhen bashkë këtë të enjte në Tiranë, ku do të...

Urdhri ekzekutiv i Biden për Ballkanin Perëndimor

Blinken: Korrupsioni kërcënon barazinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ripohon angazhimin e Uashingtonit për të luftuar korrupsionin në...

Pendarovski: Për identitetin nuk negociojmë!

“Nuk kemi alternativë tjetër përveç BE!”

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski së fundmi ka deklaruar se identiteti dhe gjuha...

Konferenca për të ardhmen e Evropës

BE kërkon pjesëmarrjen e Ballkanit në konferencë

Shtetet e Bashkimit Evropian nga grupi i Vishegradit dhe Austria, kanë kërkuar që edhe vendet...

"Të vendosur për të mbështetur shtetin e së drejtës"

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non grata” pesë zyrtarë…

Departamenti Amerikan i Shtetit ka marrë vendimin për të shpallur “non grata” pesë zyrtarë dhe...

Deklarata

Zaev: Marrëveshja e Prespës, “model” për Kosovën dhe Serbinë

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, beson se Beogradi dhe Prishtina duhet të marrin Marrëveshjen...