MENU
klinika
Rezultatet e studimit

Nuk flini mjaftueshëm gjumë? Do të shëndosheni!

Nga patatet në çorape tek kompresat me uthull

Disa metoda të gjysheve për të ulur temperaturën

Kur temperatura e trupit rritet mbi normalen, pra 36,5 gradë, do të thotë se pacienti...

Ja si t'i trajtoni pa dhimbje

Metoda më e shpejtë për të eleminuar lythat

Sipas Akademisë Amerikane të Dermatologjisë, lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuar nga papilloma një...

Nga mishi i kuq tek kafeja

Vuani nga prostata? Harrojini këto ushqime!

Mjekët e quajnë hiperplazi beninje të prostatës ose BPH, por gjerësisht njihet si zmadhim i...

6 metoda të vjetra që funksionojnë

Kos për erën e keqe të gojës dhe ullinj për ata që…

Të gjithë kemi në shtëpi medikamente të ndryshme për probleme si djegiet, prerje, të vjellat,...

Super ushqimet

Pastroni dhe përmirësoni punën e mëlçisë

Mëlçia luan një rol vital në trup pasi lidhet me tretjen, metabolizmin dhe lëndët ushqyese....

E kishit nënvlerësuar karafilin?

5 vitamina dhe 10 minerale thelbësore për shëndetin

Karafilët janë lulet e një peme nga familja Myrtaceae. Me emrin shkencor Syzygium aromaticum, kjo...

Me lëkura limoni

2 mënyra për të kuruar dhimbjet dhe ënjtjet e kyçeve

Dhimbjet dhe inflamacioni i kyçeve mund të kurohen më së miri me lëkura limoni. Pse...

2 receta natyrale

Shpëtoni nga problemet me kolitin

Regjimi i varfër ushqimor, jeta sedentare, abuzimi me alkoolin dhe obeziteti janë disa prej shkaktarëve...

4 ndryshimet që pëson trupi!

Çfarë ndodh nëse hamë çdo ditë bajame?

Konsumimi i bajameve mund të shpëtojë jetën tuaj. Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës...

Zbuloni zgjidhjen!

Ju janë shfaqur rradhët rreth syve?

Thuhet se buzëqeshja na bën të dukemi më të rinj. Por rrudhat e syve ose...

Ja ushqimet nga ku mund ta merrni!

Vitamina e vetme që mund të zgjasë jetën e të luftojë kancerin

Kompleksi i vitaminës B është ndër më të rëndësishmet për organizmin e njeriut e përfshin...