MENU
klinika
Mbështetje maksimale

Tërmeti/ Vijon solidarizimi i Greqisë, sjellin 200 tonë ndihma

A rrezikohet kontrata sociale në Evropë?

Synimet e Greqisë për ‘të ardhurit’ dhe programi ekonomik

Pas zgjedhjes në krye të qeverisë, kryeministri grek Mitsotakis po synon të tërheq në vend...

Shqipëri-Greqi

Dashuri-urrejtja dhe gjembat e së kaluarës

Nga Dhimitris Kristopulos A mjaftojnë gjashtë e gjysmë Rihter dhe 50 të vdekur? Eshtë e...

Çfarë kërkohet nga autoritetet shqiptare?

‘Kacifas’/ Greqia hap hetim për vrasjen e ekstremistit në Bularat

‘Kacifas’, Greqia hap hetim për vrasje të qëllimshme të ekstremistit minoritar në Bularat. Mediat greke...

Ja si lëvizi magnituda

Ç’po ndodh në Kretë? Tre tërmete brenda 6 minutash

Kreta nuk po gjen qetësi. Nga 2.8 deri në 3.9 i shkallës rihter, lëkundjet e...

"Shqipëria të pranojë gabimet në ndërtime"

Sizmiologu grek: Pasgoditjet janë dukuri të natyrshme

Kostas Papazahos, profesori i shquar i sizmiologjisë në Universitetin Aristotelis të Selanikut shpjegon para kamerës...

Shqiptarët homazhe në Athinë

Ndezen qirinj në kujtim të 51 viktimave nga tërmeti

Emigrantët shqiptarë në shenjë nderimi për 51 jetët e humbura nga tërmeti shkatërrues i 26...

Solidarizohet shoqata shqiptare e Kretës

20 ton ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti

Shoqata e Kretës në Greqi është solidarizuar në ndihmë të të prekurve nga tërmeti i...

Peloponezi nën ethet e frikës

Greqia zgjohet në lëkundje, tërmeti godet fqinjin

Një tërmet me magnitudë 6.1 ballë ka goditur sot Greqinë. Tërmet e pati burimin në...

Moti i keq

Situatë katastrofike në Greqi

Një valë e motit të keq që ka marrë emrin “Giryónis” nga mitologjia greke ka...

Ja ku u ndjen lëkundjet

Tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter mëngjesin e sotëm

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter  ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm në...

Video/ “13 deputetë janë arvanitas”

Në gjendje të rëndë politikani që tronditi Parlamentin grek

Historiani dhe ish-deputeti grek, Manolis Glezos, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Mediet raportojnë se...