MENU
klinika
Si shkoi takimi Erdogan-Mitsotakis?

Greqi-Turqi, drejt një vere të qetë

Kufijtë i mban të mbyllur, por na dhuron vaksina

Greqia i jep Shqipërisë 20.000 doza AstraZeneca

Greqia i dhuron Shqipërisë 20.000 vaksina AstraZeneca. Lajmin e jep ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu....

Nga 14 qershori pritet që…

Lajm i mirë nga Greqia

Lajme të mira vijnë nga fqinji ynë, Greqia, për qytetarët e vendit tonë. Burime diplomatike...

Greqi/ Kur do të mbahet?

Emigrantët shqiptarë organizojnë protestë për hapjen e kufijve

Komuniteti shqiptar në Greqi ka lajmëruar se do të organizojë sot një protestë paqësore në...

Asgjë nuk ndryshon

Greqia zgjat sërish afatin e bllokimit të kalimit nga Kapshtica

Greqia vijon t’i mbajë të mbyllur kufijtë me Shqipërinë. Vendimi më i fundit që vjen...

Vrasësit e Karolinës ishin shqiptarë?

Mediat greke: Burri i viktimës dëgjoi zëra në gjuhën shqipe

Detaje të reja kanë dalë në dritë pas grabitjes së dhunshme në Glyka Nera, ku...

Ja sa qytetarë do të mund të hyjnë në ditë nga tre pikat kufitare me Shqipërinë

Greqia shtyn vendimin për kufirin greko-shqiptar deri më 14 qershor

Greqia shtyn vendimin për hapjen e kufirit greko-shqiptar deri më 14 qershor. Kështu, vijojnë kuotat...

Drejt fundit hetimet për krimin që tronditi Greqinë

Ngushtohet lista e të dyshuarve. A ka pasur gisht bashkëshorti…

Janë drejt fundit hetimet për krimin e rëndë të ndodhur në Glyka Nera, ku grabitësit...

Raporti i KE

Edhe Greqia probleme me sundimin e ligjit

Probleme me drejtësinë dhe sundimin e ligjit nuk kanë vetëm vendet kandidate dhe jashtë Bashkimit...

Në garë me kohën për hapjen e sezonit turistik

Greqia kap shifrën e 6 milion vaksinave

Greqia ka shënuar rekord në numrin e të vaksinuarve kundër Covid-19 , me më shumë...

Ku ishte epiqendra?

Një tërmet i fuqishëm godet Greqinë

Greqia është goditur nga një tjetër tërmet dhe për fat të mirë nuk ka pasur...

Covid-19

Greqia planifikon vaksinimin e refugjatëve në kampet e Egjeut

Fushata e vaksinimit kundër COVID-19 në kampet e migrantëve në ishujt grekë Lesbos, Samos dhe...