MENU
klinika
Si dhe me Italinë e Maqedoninë e Veriut

Greqia vendos: Ja data e rihapjes së kufijve me Shqipërinë

Ndërron jetë dhe një i moshuar

Shkon në 106 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi

Shkon në 106 numri i të vdekurve në Greqi nga COVID-19, pasi edhe një 76-vjeçar,...

Kërkuan të hynin pa leje paraprake

21 shqiptarë ngelen të bllokuar në tokën neutrale me Greqinë

Rreth 21 shqiptarë vijojnë të mbeten të bllokuar në Kakavijë në tokën neutrale midis Shqipërisë...

Izolohet institucioni

Greqi/ 12 raste me koronavirus në një azil

Të paktën 10 të moshuar dhe dy punëtorë u testuan pozitivë për koronavirus në një...

Greqia paketë shtesë ekonomike

Mitsotakis: 800 euro për 750 mijë punëtorë

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka prezuantuar sot një paketë shtesë ekonomike që synon bizneset dhe...

Ja çfarë rrezikohet!

Mbyllja e kufijve/ Athina zyrtare: Marrëveshje urgjente me Shqipërinë!

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina është e shqetësuar lidhur me situatën...

2114 të infektuar

Shkon në 98 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi

Ka shkuar në 98 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, teksa autoritetet vendase raportuan...

Del urdhri për emigrantët

Ja kushtet që duhet të plotësojnë për t’u futur në Shqipëri

Qeveria shqiptare ka nxjerrë urdhërin për riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur në kufi. Urdhëri me...

Mes 2 viktimave të sotme një 42- vjeçar

Shkon në 81 numri i viktimave në Greqi nga COVID-19

Dy raste të reja ka shënuar Greqia ditën e sotme teksa numri total shkon në...

Rëndohet bilanci

Greqi, shkon në 79 numri i viktimave nga koronavirusi

Greqia vijon të vuajë vdekjet nga Covid-19, ndërsa në 24 orët e fundit kanë ndërruar...

4 të vdekur në pak orë

Shkon në 67 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi

Katër persona kanë ndërruar jetë gjatë orëvë të fundit prej koronavirusit në Greqi. Mediat greke...

COVID-19

20 refugjatë rezultojnë pozitivë, kampi në Greqi në karantinë

Kampi i Ritsona në verilindje të Athinës është vendosur në karantinë, ndërsa në testet për...