MENU
klinika
“Presim largimin e Ilir Metës...”

Çështja e detit/ Dendias zbardh bisedën me Ramën

“Forumi Ekonomik Botëror”

Nga Zvicra, Kurti i kërkon Greqisë njohjen e Kosovës

Gjatë qëndrimit të tij në Davos të Zvicrës në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror, kryeministri...

“Ne jemi fqinjë me Turqinë”

Mitsotakis i prerë: Erdogan gabohet nëse mendon se nuk do ta mbroj sovranitetin grek

Kryeministri Grek, Kyriakos Mitsotakis, duket si ka dërguar një mesazh presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan....

"Ti për mua nuk ekziston më!"

Erdogan shpërthen kundër Mitsotakis

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar se nuk ka ndërmend të takohet më me...

Tregon për çfarë u bisedua

Ambasadori i Shqipërisë në Britani takon Sir Lindsay Hoyle

Ambasadori i Shqipërisë në Mbretërinë e Bashkuar, Qirjako Qirko ka zhvilluar një takim me Kryetarin...

Analiza "Deutsche Welle"

Çështja çame/ Ministri i Jashtëm Dendias kërcënon Shqipërinë

Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, që ndodhet në Tiranë për të ndjekur “Javën...

Alarm në Greqi

Turisti shfaq simptomat e lisë së majmunëve

Ngrihet alarmi në Greqi për rastin e parë me Linë e majmunëve. Një turist 29-vjeçar...

Shkon në Hagë, çështja e detit

Dendias sjell në Tiranë, mesazhet e Kryeministrit grek

Tirana zyrtare dhe Athina kanë vendosur që çështjen e delimitetit të hapësirës detare ta çojnë...

Axhenda

Nikos Dendias viziton sot Shqipërinë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, do të vizitojë sot Shqipërinë. Është parashikuar që...

A do ketë një marrëveshje mes dy vendeve?

Rikthehen bisedimet për pensionet e shqiptarëve në Greqi

Shqipëria dhe Greqia kanë ngritur një komision të përbashkët teknik për të diskutuar një marrëveshje...

Priten marrëveshje të reja

Ministri i Jashtëm grek të hënën në Tiranë

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias viziton të hënën Tiranën, duke e nisur ndalesën e...

Përdhunuan dhe vranë studenten greke

Gjykata e Athinës lë në burg përjetë shqiptarin dhe grekun

Gjykata e Apelit në Athinë nuk ka pranuar kërkesën për lehtësim dënimi për shqiptarin dhe...