MENU
klinika
“ Dhurata më e bukur do të jetë fitorja e përbashkët!”

Zelensky viziton të plagosurit e luftës

Harta/ Objektivi Kievi

Ja përparimi i ushtrisë ruse në Ukrainë

Trupat ruse po vazhdojnë të afrohen me ngadalë drejt Kievit, ndërkohë që në qytetet në...

Kolegu rrëfen si ndodhi ngjarja

Gazetari amerikan u vra në Ukrainë nga forcat ruse

Gazetari amerikan Brent Renaud u vra këtë të dielë pas një sulmi nga forcat ruse...

Vrasja e gazetarit amerikan nga forcat ruse

SHBA: Po e ndjekim ngjarjen, do të ekzekutohen masat e duhura

“Rusia do të vuajë pasoja të rënda për atë që po bën”, kështu është shprehur...

Tensionet në Ukrainë

Zyrtarët amerikanë: Rusia ka mbledhur rreth 70% të kapacitetit ushtarak të nevojshëm për ta pushtuar

Rusia ka mbledhur rreth 70% të kapacitetit ushtarak të nevojshëm për një pushtim të plotë...

Në prag të bisedimeve në Gjenevë

Rusi-SHBA përplasen për Ukrainën dhe Kazakistanin

Përplasje në distancë mes SHBA dhe Rusisë në prag të bisedimeve në gjeneve për sigurinë...

Tajfuni Rai godet Filipinet

Shkon në 108 numri i viktimave

Ka shkuar në 108 numri i të vdekurve nga tajfuni Rai që ka goditur Filipinet....

Gjermania paralajmëron për Rusi - Ukrainë

“Pasoja të rënda” për gazsjellësin “Rrjedha Veriore 2”

Ministri gjerman për Çështje Ekonomike, Robert Habeck ka paralajmëruar se gazsjellësi rus “Rrjedha Veriore 2”...

Plan për rimëkëmbjen e ekonomisë të financuar

Presidentja e KE-së: Progres kundër Covid!

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur Europa ka pësuar progres në...

Omicron

Një tjetër shtet futet në izolim deri në janar

Holanda vendos kufizime për periudhën e Krishtlindjeve. Shkak janë bërë rastet e variantit të ri,...

SHBA hap nesër “kufijtë”

Rregullat e udhëtimit për personat e vaksinuar

Nesër më 8 nëntor është dhe dita që Shtetet e bashkuara të Amerikës kanë vendosur...

Protesta në SHBA për ligjin e abortit

Gratë dhe vajzat rrethojnë Gjykatën në Uashington

Ligji i Texasit kundër abortit është pasuar me një valë masive protestash në të 50...