MENU
klinika
ALFRED PEZA

100 ditët e Lulit dhe 100 ditët e Napolonit!

Nga Skënder Minxhozi

Na falni që ju vramë, do ju rrisim rrogat ama…

Nga Skënder Minxhozi Është e kuptueshme (por jo normale), që një kryeministër që ka qeverisur...

BIRN: LSI me kandidatë problematikë

ANALIZA: Zgjedhjet në Lezhë, PD heq dorë nga të ‘fortët’ për profesorët

Ndryshe nga zgjedhjet e kaluara, ku palët politike përdorën me shumicë elementë me të shkuar...

Studimi i fundit e konfirmon

Ilaçet e bazuara në antitrupa, mbrojnë nga koronavirusit

Rezultatet e një studimi klinik tregojnë se një koktej monoklonal i antitrupave i zhvilluar nga...

"Furtunë para zgjedhjeve"

Çështja e të dhënave personale/ Nazarko: Nuk ka asnjë fajtor

Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 e ka cilësuar...

Flet për fushatën mazhorancë-opozitë

Mustafa Nano: Kjo që bën Albin Kurti në Tiranë, është marrëzi

Analisti Mustafa Nano foli sot për fushatën mazhorancë-opozitë deri më tani dhe premtimet përkatëse të...

BIRN: Gara për Kukësin

ANALIZA: Një duel të pasurish në qarkun më të varfër

Qarku i Kukësit nxjerr tre deputetë, ndërsa në vendet e para, dy partitë e mëdha,...

Frrok Çupi

“Bëri akt tradhtie ndaj SHBA dhe NATO-s, Meta do ishte arrestuar nëse…”

Ditën e sotme në emisionin “Breaking” në Top News, u diskutua në lidhje me përfshirjen...

Nga Ylli Pata: Gjashtë fantastikët

Si u shkëmoqën partitë e vogla të së djathtës për një vend deputeti?

Janë gjashtë parti historike në vend që sot janë pjesë e koalicionit të Partisë Demokratike,...

Analiza nga Bloomberg

Pse Perëndimi i Europës po kufizon AstraZeneca dhe Lindja jo?

Shumica e anëtarëve perëndimorë të Bashkimit Europian njoftuan disa kufizime në përdorimin e vaksinës për...

Nga Alfred Peza

Djegia e mandateve dhe bojkoti VS. tërmeti dhe pandemia

Katër vitet e këtij mandati politik që mbyllet më 25 prill, janë formësuar nga katër...

Nga Lorenc Vangjeli

Të mjelësh dallëndyshet në ajër

Fati është më kapriçioz se gratë e bukura. Flora Ndreca, një nga ekspertet e AlbControlit,...