MENU
klinika
Nga Lorenc Vangjeli

Vaksina: Dyqind euro për ta derdhur jashtë!

Nga Artur Ajazi

Sa të djathtë janë Berisha dhe Basha?

Mendimi i krijuar në Shqipëri se“të jesh kryetar apo anëtar i Partisë Demokratike, je i...

“Pse zgjodha më shumë gra në qeveri”

Rama tregon arritjet: Në Itali, të prekurit nga tërmeti jetojnë në rulota

Për kryeministrin Edi Rama, mandati i tretë qeverisës po sjell ndryshime të mëdha. Me ironi,...

Nga Artur Ajazi

Lulzim mposhte foltoren, pastaj….

Duke u marrë me deklarata shtypi, apo me cic-mice të tjera larg realitetit që po...

Frrok Çupi

Amerika me këta, si elefanti me miun

Më në fund këta u dorëzuan, u dorëzuan duke u zbrazur nga përbrenda vetes. Kjo...

Nga Lorenc Vangjeli

Të gjithë armiqtë e Bashës, pa përjashtuar as Lulin

Nuk është trekëndësh, por është rreth. Gjeometria politike, të cilën e solli në Tiranë kryetari...

Nga Artur Ajazi

Gjylja e madhe plasi…

Pas takimeve, buzëqeshjeve, romuzeve, shakave, aleancave, afrimeve dhe largimeve, dhe shumë gjërave të tjera, paskan...

Nga Adriatik Doçi

Përse u riaktivizua Ilir Meta?

Ilir Meta ka pranuar se ka përdorur Presidencën dhe Kushtetutën në funksion të pazareve me...

Analiza nga Preç Zogaj

Cilat janë vendet në mbarë botën që ka entuziazmuar ‘Foltorja’ e Berishës?

Në një prej takimeve të këtij muaji, Sali Berisha deklaroi: “Foltorja ka zgjuar shpresa të...

“Përse po bie kambana?”

Avokat Ngjela analizon mesazhet e ambasadores amerikane për Berishën

Avokati Spartak Ngjela ka analizuar daljet e fundit të ambasadores Yuri Kim, duke u shrehur...

Deklaratat e ish-kryeministrit

Soros ‘non grata’ nga Berisha/ Lubonja: Fondacioni këtu në Shqipëri u kap!

Analistët Fatos Lubonja dhe Artur Zheji komentuan në emisionin ‘Pikat mbi i’ në Neës24, deklaratën...

Nga Artur Ajazi

11 (dhe jo 18) Dhjetori, shansi i fundit për Partinë Demokratike

Dita e 11 (dhe jo e 18 Dhjetorit) mbetet shansi i fundit për ribashkimin, ristrukturimin,...