MENU
klinika
Analiza/Prof. Dr. Isuf Kalo

“Pandemia, bluzat e bardha dhe dy shembuj frymëzues”

BE me plan ambicioz kundër kancerit

4 miliardë euro investime për studime dhe diagnostikime

Në Ditën Botërore Kundër Kancerit, Komisioni Europian ka plane të mëdha për vënien nën kontroll...

Nga Skënder Minxhozi

Kur Lulzim Basha thotë “S’jam në garë me Edi Ramën”

Nga Skënder Minxhozi “Kjo nuk është një përballje mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, por...

''Përpjekje për të tërhequr ‘zonën gri’''

Programet elektorale/ Nazarko: Periudhë pozitive për opozitën

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka folur për ngjarjet e fundit...

Nga Frrok Çupi

Erdhëm, ua hodhëm, ikëm!

shin të dy përballë në ekranin e televizionit; mes tyre në ‘wall’- një tabelë e...

Çfarë i bën infektues viruset?

Studiuesit tregojnë për herë të parë si e “paketojnë” materialin…

Falë rezultateve të një studimi të botuar në revistën “PLOS Pathogens”, ne jemi pak më...

ANALIZA

Lufta e shpërndarjes së vaksinave ka vetëm një fitues: Covid-19

Nga Lionel Laurent, Bloomberg Nacionalizmi i vaksinave po përshkallëzohet në një botë ku Covid-19 është përhapur...

Nga Preç Zogaj

“SHBA-të i njohin. Cili ishte lajmi i ambasadores Kim: Ata që dekurajojnë…”

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, zonja Juri Kim, ishte kësaj jave në emisionin “Real Story”...

Igli Tola, pegagog Ekonomie

Premtime ‘demode’ për ekonominë post – 25 Prill

Sa herë që afrohen zgjedhjet, si sot e mot (prej 20 vitesh së paku), theksi...

Nga Kreshnik Spahiu

Ku ndryshon programi humbës i Bashës, nga programi i Berishës?

Nga Kreshnik Spahiu Nuk ja vlen ta lexoni dhe mos harxhoni asnjë minut nga jeta...

Shpëtim Nazarko

Kush fiton zgjedhjet, apo çfarë po ndodh me partitë politike?

       Rrëmuja mendore që ka krijuar prezenca e sondazheve, duket se shtohet akoma...

Nga Skënder Minxhozi

Berishizmi në katedër

Kur një ish-komandant i Gardës së Republikës rishfaqet në media pas dhjetë vjetësh që trupat...