MENU
klinika
Nga Alfred Peza

Të gjitha shifrat e zgjedhjeve të reja të 25 prillit 2021

Nga Alfred Peza

Marrëveshja që rrëzoi mure, për të ndërtuar ura në Ballkan

Nga Alfred Peza Janë bërë shumë përcaktime për marrëveshjen e firmosur në zyrën ovale të...

Nga Artur Ajazi

Bardh, (ti dhe të tjerët) shko tek “Shefqet Ndroqi” jep shembullin tënd

Nga Artur Ajazi Bardh Spahia, një prej sekretarëve të SHQUP-it, ish-ministër i Shëndetsisë, dhe me...

Nga Andi Bushati

Ku çon rruga e kthesës së Labinotit?

Nga Andi Bushati Më në fund, në mënyrën e tij edhe Edi Rama e ka...

Nga Veton Surroi

Një shqiptar në pushtet, çfarë ndryshon për shqiptarët pas humbjes së Gjukanoviçit?

Nga Veton Surroi Milan Roqen, ish-ministër i Jashtëm i Malit të Zi dhe njëri prej...

Nga Alfred Peza

Padurimi opozitar për datën e zgjedhjeve të reja!

Nga Alfred Peza Shumë media ngritën pyetjen se përse Ilir Meta dhe Lulzim Basha i...

Analiza

Kur politikanët citojnë statistikat e Covid-19, ata mund të gabohen por shifrat janë të sakta

Nga David Spiegelhalter, The Guardian Herët ose vonë, ne do të na duhet të hetojmë mbi...

Nga Skënder Minxhozi

Zgjedhjet shqiptare dhe një ulqinakas filoserb

Nga Skënder Minxhozi Në ambjentin politik shqiptar ka një ethe të përgjithshme, që nuk lidhet...

Nga Alfred Peza

Nuk e blen dot fitoren tënde, me fitoren e të tjerëve!

Nga Alfred Peza Vetëm pasi i sheh liderët e opozitës sonë, që të gëzojnë më...

Alarmi i ish-kryeministrit italian Romano Prodi

“Turqia po përforcon pozitat në Shqipëri në dëm të Italisë dhe Europës”

Me titullin “Rasti i Shqipërisë/Marrëdhëniet në Mesdhe që i shërbejnë Jugut”, ish kryeministri i Italisë, Romano...

Nga Ben Andoni

Shqipëri e Maqedoni, a do ketë protesta në shtator?!

Nga Ben Andoni Opozita po mundohet të përfitojë nga çdo hap fals i kryeministrit Rama....

Preç Zogaj

Pse Biden pritet të jetë mbështetësi i kauzave të mëdha shqiptare nëse fiton zgjedhjet

Nga Preç Zogaj Kësaj jave ishte radha e Partisë Republikane të mbante Konventën e saj...