MENU
klinika
Ditmir Bushati

Përtej “shkundjes së Perëndimit”

Nga Lutfi Dervishi

A duhen njoftuar vdekjet në Facebook?

Nga Lutfi Dervishi Gjithnjë e më shumë, sidomos gjatë pandemisë, sapo hap Facebook ndesh njoftime...

Agron Gjekmarkaj

Një mënyrë e thjeshtë për rikthimin e Ditmir Bushatit

AGRON GJEKMARKAJ Qysh ditën kur Ditmiri nuk hipi në makinën e Kryeministrit, teksa i bënë...

Mentor Nazarko

Kur krahasimi Kurti-Rama dëmton… Bashën

MENTOR NAZARKO Qoftë nga dëshira për t’u frymëzuar politikisht në rajon, qoftë për të nxitur...

Si janë ballafaquar vendet e BE-së me pandeminë?

Viti që ndryshoi përgjithmonë jetën!

Nga rasti i parë i konfirmuar me COVID-19 një vit më parë në një spital...

Nga Skënder Minxhozi

Trampistët që u kthyen në albinistë

Nga Skënder Minxhozi/ Pas 4 nëntorit nuk gjen më një përkrahës të vetëm të Donald...

“Bijtë e izolimit t’i japin fund frustrimit nga Perëndimi”

Mentor Nazarko: Kurti duhet të përmbyllë dialogun me Serbinë brenda vitit!

Analisti Mentor Nazarko, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” komentoi zgjedhjet në Kosovë. Ai...

Nga Skënder Minxhozi

Kosova me Albinin e Vjosën, Shqipëria me Saliun e Ilirin

Nga Skënder Minxhozi Për ne që jetojmë këtej kufirit shtetëror që ndan dy shtete shqiptare,...

Nga Spartak Ngjela

Rasti i Krujës dhe ujqërit e korrupsionit shqiptar

Rasti i Gjykatës së Krujës është suksesi i parë publik i Prokurorisë se Posaçme Kundër...

Nga Mentor Nazarko

Për Kosovën… Biden duhet të kapërcejë Trump dhe… veten!

Letra e Presidentit Biden për Presidentin Vuçiç me rastin e Ditës së Shtetësisë serbe, shënon...

Nga Preç Zogaj

Gara thelbësore e programeve

Përmes një pohimi të menduar, Kryeministri Rama mëtoi të relativizonte peshën e programeve në zgjedhje,...

Analiza/ Mustafa Nano

Pse qëllimi i Fatos Nanos ishte t’u jepte një goditje të fortë Berishës e Metës

Ka një parehati të madhe mes opozitarëve. Ka lidhje me 25 prillin, më saktë me çfarë...