MENU
klinika
Ben Andoni

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Alfred Peza

Për qetësinë aktuale pa dashuri, të Ilir Metës!

Ndryshe nga sa ëndërronin konspiracionistët gjatë pushimeve verore, Ilir Meta e ka bërë si rrallëherë...

Ylli Pata

Sikleti për t’i gjetur Doktorit një ‘homolog anti-amerikan’

Ka disa kohë që mbështetësit mediatik të Sali Berishës duan të gjejnë një homolog anti-amerikan...

Nga Roland Qafoku

Çfarë tregojnë përplasjet e ambasadorëve amerikanë me politikanët shqiptarë

Nga Roland Qafoku Shpallja non grata e Sali Berishës nga SHBA ka sjellë një përplasje...

Nga Artur Ajazi

Një ditë do të dëgjojmë, se “puna e komisarit (Berishës) ishte loja”

Përjashtimi i Sali Berishës nga grupimi parlamentar i Partisë Demokratike, duket si një gjë e...

Nga Etilda Gjonaj: Bilanci, sfidat dhe mirënjohja!

Mesazh i fundit pas lënies së detyrës në krye të Ministrisë së Drejtësisë

Në ditën e përmbylljes së detyrës sime si Ministre Drejtësie, ndjej dëshirën dhe detyrimin të...

Nga Eduard Zaloshnja

NQS-të e Berishës deri më 2025

Më 25 prill, rreth 655 mijë shqiptarë votuan për PD-në dhe aleatët e saj të...

Analiza

Lulzim Basha dhe pasoja fatale e “atvrasjes” me 8 vite vonesë!

Nga Alfred Peza Megjithëse ia shprehu babait të tij politik, dashurinë e përjetëshme edhe me...

Përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar

Lubonja: Lëvizja e ish-kryeministrit dobëson PD, nga kjo përfiton vetëm Rama, ja arsyet

I ftuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, analisti Fatos Lubonja, komentoi vendimin e kryedemokratit...

Ben Andoni

Fjalori nekrofil, si simbol fillimi i kësaj legjislature

BemKa vetëm pak ditë që po jetësohet legjislatura e 10-të e parlamentit të ri shqiptar....

Nga Dritan Hila

Revolucioni i plakur i Berishës

Në një nga esetë e tij, ashtu siç vetëm Kadare di të përshkruajë, imagjinon sesi...

Spartak Ngjela

Sali ziu mendon se ka përballë Ramiz Alinë, jo SHBA

Pashë dje takimin e Saliut me fansat e tij në lajme. U mbars mali dhe...