Menu
Shfaqje e re

‘’Tullumbaci i kuq’’ shfaqje për fëmijët në Metropol

Në TKE ‘’Kujtim Spahivogli’’

Dy premiera për fëmijë vijnë për fundjavë

Në këtë fundjavë në Teatrin Kombëtar Eksperimental ‘’Kujtim Spahivogli’’ do të trasmetohen 2 shfaqje të...

Kinematografia Shqiptare

“Streha mes reve” tur mesazhesh në Shkodër

Pas suksesit të parë në evente ndërkombëtare dhe pas një turi të kinemave në qytetin...

“Shtëpia e Agës”

Filmi që trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar...

Monodramë në Teatrin Eksperimental

Ina Gjonci, midis ‘’Erosit’’ apo ’’Tanatosit‘’?

Nga Eugent Kllapi/ “Letër fëmijës që nuk u lind kurrë” vjen nga autorja e mirënjohur...

Në Teatrin Eksperimental ‘’Kujtim Spahivogli’’

‘’Artisti i vetëm’’, Hanz Klip protestë kujt?!

Nga Eugent Kllapi/ Në datën 18 janar në Teatrit Eksperimental ‘’Kujtim Spahivogli’’ në Sallën Gothe...

Kushtuar Luftës së Dytë Botërore

T-34/ Filmi që theu të gjitha rekordet

Një film kushtuar Luftës së Dytë Botërore, ku tregohet devotshmëria ndaj vendit e një ushtari...

56-vjetori

Halili dhe Hajria, baleti i parë shqiptar

Halili dhe Hajria është një vepër baleti tërësisht shqiptare, e para në skenën e baletit...

Premiera vazhdon...

“Sherlok Holms dhe Langoi i Baskërvillëve”

Shfaqja “Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve” nga Ken Ludwig, është produksioni më i fundit...

‘’Prostituta’’ tek ‘’Andon Zako Çajupi’’

Falje apo hakmarrje, si mendon Leka Bungo?

Nga Eugent kllapi/ Sot në teatrin ‘’Andon Zako Çajupi’’ në Korçë shfaqet të dielën një...

Arti shqiptar

Teatri ‘’Aleksandër Moisiu’’ festoi 66-vjetorin e tij

Një nga institucionet që mban emrin e një nga kolosëve më të mëdhenj të aktorëve...

77-vjetori

Artisti i popullit mes lavdisë dhe kritikave!

I lindur në Tiranë më 10 janar të vitit 1942, pas diplomimit për aktor, Ndrenika...