MENU
klinika
Roli i fundit në teatër?

Enver Petrovci: “Shpresoj që pasi të vdes do ta…”

Teatri shqiptar

Pas suksesit në arTurbina, ‘’Kreditorët’’ shfaqet në Elbasan

Drama ‘’Kreditorët’’ e njërit prej shkrimtarëve më të mirë suedeze, August Strindberg, do të shfaqet...

‘’Ballkan’s Gate’’

Katër filma të rinj shfaqen në Tiranë

Katër filma të mbështetur nga Ministria e Kulturës, nga projekti ‘’Ballkan’s Gate’’ jepen në Tiranë....

Dramaturgjia në familje

Shfaqja ‘’Natën ma’’ vjen në Metorpol me dramën e saj

Sezoni e ri artistik në Teatrit Metropol do të vijë me dramën ‘’Natën ma’’ me...

Një triller emocional

Artan Imami sjell Shfaqjen ‘’Mashtrimi’’ në arTurbina

Arturbina në vrazhdën e një program të ngjeshur do vijë e zhurmshme në sallën 150...

Teatri shqiptar

Festivali ‘’Talia e Flakës 2019’’ ndau çmimet, kush fitoi?

Festivali i dramës shqipe “Talia e Flakës 2019’’ i mbajtur në qytetin e Gjilanit ka...

Në TEK ''Kujtim Spahivogli''

”Mbretëresha e bukurisë nga Lennane” triumfon në Tiranë

Analizë nga Eugent Kllapi/ ‘’Më shumë rreziqe kam ndeshur në njerëz sesa ndër kafshë.’’ Friedrich...

TKOBAP

Edukimi i nxënësve përmes kulturës!

Edukimi përmes Kulturës është prioritet i të gjithë trupave përbërëse të Teatrit Kombëtar i Operas,Baletit...

Zhvillim Kulturor

Teatrit “Skampa” rikualifikohet, çfarë do të ndryshojë?

Elbasani do të jetë me teatrin ”Skampa” të rikonstruktuar dhe i rikualifikuar. Vendimin e mori...

Cila ishte lidhja e tij me shqiptarët?

John Belushi/ Kush ishte femra që e vrau me dozë kokaine?

John Belushi lindi në Chicago, Illinois, USA. Djali i Agnes Belushi, shitëse nga brezi i...

Filma dokumentarë

Dy dokumentarë kosovarë. Për çfarë flasin?

 “Voices from Within”dhe “Forgive Me” bashkohen në stilin përshkrues të tyre në temë: ekstremizmin fetar....

Persekutimi Njerëzor

Monodrama “02.08.1944” premierë në Prizren

Në qytetin e multikulturalizmit, në Prizren, në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha” do të jepet...

REKLAMA