MENU
klinika
12 vjeç jetim, 180 role në skenë

Nga hamall e biletashitës, u bë ‘Nderi i Kombit’!

Filmi “Papillon”

Arratisja aventureske më e madhe…

Papillon është një dramë biografike e vitit 2017 drejtuar nga Michael Noer. Kjo dramë tregon...

Teatri Eksperimental ''Kujtim Spahivogli''

”Boeing-Boeing” rivjen në këtë janar

Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” fillon janarin e ftohtë të 2019 me një komedi të...

Në Teatrin Eksperimental ‘’Kujtim Spahivogli''

“Mbretëresha e bukur”, vjen premierë në janar 2019

Dramat janë të gjithfarëllojshme, por nga dramat më të forta janë dramat e dashurisë, raportit...

“Alles Walzer” – ‘Le të valsojmë’

Mbrëmje Gala në Pallatin e Kongreseve

Sot, më datë 28 dhjetor 2018, në orën 19:00 në Pallatin e Kongreseve do të...

“Artist i Merituar”

Pse të gjithë e thërrasim “Ceke”?

Sejfulla Myftari, i njohur nga të gjithë ne me pseudonimin artistik “Ceke”, për shkak se...

Teatri Kombëtar

“Rrno vetëm për me tregue” në teatër së shpejti

“Rrno vetëm për me tregue”, vepra e mrekullueshme e At Zef Pllumit është përshtatur së...

Marrëdheniet në çift

“Kreditorët” përfundoi shfaqjet tek “arTurbina”

Vepra e August Strindberg “Kreditorët” me regji nga Luli Hoxha e vënë  në skenë te...

Producenti amerikan

Si u bë pasaniku më i madh i kohës së tij?

Howard Robard Hughes, Jr. lindi më 24 dhejtor, 1905 dhe vdiq më 5 prill, 1976....

Së shpejti rifillon!

Drama ‘’Tri gra në Misugi’’ do të shpërthejë Teatrin

Nga Eugent Kllapi/ E ardhur nga një kulturë të ndryshme nga e jona, nga Orienti...

Teatri Eksperimental

Qeshje pafund në komedinë ‘’Boeing Boeing’’ këtë fundvit

Komedia e mirënjohur dhe e suksesshme ‘’Boeing Boeing’’ me regji të Kiço Londos pas një...

Dy Kandidaturat

Konkursi për Teatrin mbyllet, kush fiton?

Prej dy javësh është mbyllur konkursi për drejtor në Teatrin Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Deri më...

REKLAMA