MENU
klinika
Kinematografia Shqiptare

Kadri Roshi, legjendari i kinematografisë shqiptare

74 - vjetori

Danny DeVito përgjatë roleve dhe regjisë!

Daniel Michael DeVito Jr. i lindur më 17 nëntor 1944 është një aktor dhe regjisor...

Martin Scorsese, sot 76 vjeç

Legjenda që i dha famë De Niros dhe Di Caprios!

Martin Scorsese i lindur më 17 nëntor 1942, është regjisor dhe historian amerikan, karriera e...

Roland Trebicka

Mjeshtri më i madh i gëzimeve popullore, ishte ai…

Nga Eugent Kllapi Ai kishte vetëm një tempull, Teatrin. Aty ai nuk ishte më ai,...

Edicioni IV në arTurbina

“Legjendat Shqiptare në Novelat Grafike”, 42 artistë

Sot në orën 17:00, në skenën e “arTurbinës” publiku do të shohë ekspozitën dhe punimet...

Mos e humbisni!

‘Krimet e Grindelwald’ në Kinema Imperial

Duke filluar që sot, në Kinema Imperial, transmetohet filmi i serisë “Fantastic Beasts”, ‘The crimes...

Dramaturgji në ''Kujtim Spahivogli''

”Jashtë derës’’ hyn në Teatrin Eksperimental

‘’Jashtë derës’’ e autorit Wolfang Borchert është drama që do të shfaqet së shpejti në...

56 vjetori i Demi Moore

Braktisi shkollën 16 vjeçe dhe…

Demi Gene Guynes e lindur më 11 Nëntor 1962, e njohur profesionalisht si Demi Moore,...

Dossier/ 100 vjetori i armëpushimit

Letra shqip, nga fronti i luftës së parë

Letra nga fronti shqiptar : Lufta e Parë Botërore   Përvoja ime shumëvjeçare si kineast, xhirimet...

Dino Mustafic

Së shpejti shfaqja “Jugori” në Shkodër

Në Teatrin “Migjeni” të qytetit të Shkodrës, së shpejti do të vihet në skenë dramën...

Komedia shqiptare

Boeing Boeing rivjen në Teatrin Eksperimental

Me regji dhe mjeshtëri të Kiço Londos dhe me një kastë të talentuar artistësh rivjen...

Zana Hoxha Krasniqi

Rikthehet në Shkodër shfaqja “Copë-Copë”

Pas premierës në vitin 2015, shfaqja “Copë Copë” me regji të Zana Krasniqit dhe tekst...

REKLAMA