MENU
klinika
Mos e humbisni!

Shfaqja “Pengu” në arTurbina

8 netë shfaqje

Ferizaj mbyll edicionin e 48-të të Festivalit të Teatrit

U mbyll die edicioni i 48-të i Festivalit të Teatrit në Ferizaj të Kosovës mbrëmë...

Dramaturgjia

”Maskuar” vjen premierë në Teatrin Eksperimental

Në datat 31 tetor premierë, si dhe në datat 1-2-3-4 nëntor në orën 19:00 salla...

Aktori shumëbotësh

Aleksandër Moisiu, legjenda që mahniti teatrin botëror

‘’Të njohësh një njeri është si të njohësh një komb’’ është shprehur një nga personalitetet...

Sot, 51 vjeçe

Julia Roberts, ylli i Hollywood-it!

Julia Fiona Roberts e lindur më 28 tetor 1967 është një aktore dhe producente amerikane....

Karriera artistike

Kujtesë, diva Eleni Qirici e para në Hollivud

Jeta e saj mund të krahasohet shumë mirë me çdo aktore të famshme të Hollivudit....

Flet Meryl Streep

Nuk kam më durim ndaj…

Mary Louise “Meryl” Streep ka lindur më 22 qershor 1949. Është një aktore amerikane që...

Rosa Anagnosti

Sot është ditëlindja e divës së skenës shqiptare

Si sot para 75 vjetësh lindi aktorja e njohur e skenës shqiptare, Roza Anagnosti. Ajo...

Mbi të drejtat e njeriut

Oleg Senstov nderohet me çmimin ‘’Sakharov’’ nga PE

Jo më pak se 18 shtator 2018, drejtori i qendrës Marubi dhe i IHRFFA-s Kujtim...

‘Killers of the Flower Moon’

Ribashkohet Leo DiCaprio dhe Martin Scorsese!

Leonardo Di Caprio dhe Martin Scorsese janë zyrtarisht së bashku, në skuadër. ‘Imperative Entertainment’ ka...

Kinema Millenium

‘Azizi’, filmi që tregon terrorin komunist ndaj shqiptarëve

Sot, më datë 25 Tetor 2018, ora 17:00, në Kinema Millenium, shfaqet filmi “Azizi”. Me...

Drama shqiptare

Rivjen ‘’Terror’’ në arTurbina, mos e humbisni!

Më datat 25-25-27-27 tetor ora 20:00 në arTurbina rivjen shfaqja ‘’Terror’’. Në kohët e sotme...

REKLAMA