MENU
klinika

TEATËR & KINEMA

Teatri Kombëtar/ArTurbina

 • 🔥"Hedda Gabler" 🔥për herë të parë në Shqipëri‼ 👉Premierë ‼më ➡️25 - 26 Janar ora ➡️19:00

  Autori : Henrik Ibsen
  Përktheu : Afrim Koçi
  Regjia : Botond Nagy
  As/Regjisor : Stela Doka
  Skenografia : Irina Moscu
  Kostumografia : Sofi Kara
  Dramaturgjia : Kali Agnes
  Lëvizja skenike : Mateo Dervishaj
  Interpretojnë aktorët : Ermira Hysaj, Romir Zalla, Mateo Dervishaj, Adriana Tolka, Alfred Trebicka, Alert Çeloaliaj.

  Hedda është vajza e gjeneralit të famshëm Gabler; si fëmijë ajo ishte mësuar të jetonte në luks dhe me klas. Ndërsa fillon shfaqja, ajo po kthehet nga muaji i saj i mjaltit me Jürgen Tesman, një studiues me perspektivë të mirë, por jo me aq të ardhura sa është mësuar Hedda. Mbiemri i saj pas martese është Tesman. Kjo për faktin se Hedda ishte më shumë vajza e babait të saj sesa gruaja e burrit të saj. Hedda është një grua e re inteligjente, e paparashikueshme dhe disi e pandershme, e cila nuk ka frikë të manipulojë burrin dhe miqtë e saj. Hedda e bukur posedon një shpirt të çmëndur që rri brenda trupit të një shoqërie konservatore.
  Produksioni i Heddë-s në TKEKS ngre disa pyetje. Por, çfarëdo pyetje që ngre ky produksion , na detyron të shohim kryevepren e Ibsenit me sy të freskët dhe të pranojmë se edhe në epokën e divorcit ka ende Hedda moderne të bllokuara në mënyrë të pafuqishme pa dashuri.

 • #MONGER 3 Shkurt - ora 19:00 ArTurbina Salla e vogël

  #Baleti me koreografi nga #BarakMarshall, një nga shfaqjet më të sukseshme të trupës së baletit të #TKOB.
  Muzikë dhe koreografi fantastike, elementë teatralë surprizues dhe me humor.

  Biletat shiten në sportelin e ArTurbina çdo ditë nga ora 10:00-20:00. Bileta kushton 1000 leke. Ju mund të rezervoni në numrin e telefonit 0676327313!
  Ju mirëpresim!

Teatri i Kukullave

 • "Torta e ditelindjes"

  🎂🧚‍♀️premiera më e re i pret vogëlushët këtë 👉të shtunë dhe👉 të dielë ora👉 1️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣në skenën tonë tek ArTurbina.
  Magji, dashuri, ënderime ... këto dhe gjithë të tjerat do ti zbuloni në një shfaqje shumë argëtuese, plot ngjyra, humor, muzikë dhe kërcim.
  Luna, Olivia dhe Lucas janë tre fëmijë të adoptuar nga zonjushë Arabella. Në fillim ajo ishte e mirë me ta, por me kalimin e kohës ajo filloi të sillej keq dhe ti shfrytëzojë. I nxirrte në rrugë për të shitur biskota, i detyronte t´i bënin masazh dhe të pastronin shtëpinë.
  Luna ka ditëlindjen dhe ajo beson fort se “Magjia e ditëlindjes” do ta bëj zonjën Arabella të mirë ashtu si në fillim! Oliva rri gjithë kohën dhe mendon se çfarë shpejtësie duhet të ketë raketa që do ndërtojnë për tu arratisur nga ai vend. Lukas mendon se përqafimi i tij do e rikthejë dashurinë e zonjushë Araballës.
  A ekziston vërtet “Magjia e Ditëlindjes”?
  A do arrij Oliva të ndërtoj raketën që do ti ndihmojë për arratisje?
  A do ta zbusë vërtet përqafimi i Lukasit zonjushë Arabellën?
  Kush është Darla dhe Xhejms që vijnë në shtëpi ditën e ditëlindjes?
  Këto dhe gjithë të tjerat do ti zbuloni në një shfaqje shumë argëtuese, plot ngjyra, humor, muzikë dhe kërcim.
  TORTA E DITËLINDJES
  Regjia: Marsel Greva
  Autor: Kleard Gërmenji dhe Marsel Greva
  Skenograf: Beqo Nanaj
  Kostumografe: Sofi Kara
  Aktorët: Rexhina Ibro, Lejda Çeli, Kleard Gërmenji, Brendi Bega, Josif Sina, Joana Çani, Bajram Dosti

 • #edukimipërmeskulturës

  Takimi i vogëlushëve të kopshteve me teatrin👦👧

Kinema Millenium

 • • THE GENTLEMEN • 2 x ditë. 🎬🎬🎬🎬 11:00 - Spies in Disguise 13:00 - Bad Boys 15:00 - The Gentlemen 17:00 - Little Women 19:15 - Bad Boys 21:15 - The Gentlemen

  1 9 1 7 erdhi në Millennium x 3 orare.

  Fitues i 2 Golden Globes; 1 për dramën më të mirë 2 për regjisurën më të mirë.

  🎬 🎬 🎬 🎬

  🕚 Spies in Disguise
  🕐 Jumanji: Next Level
  🕒 1917
  🕔 Jumanji: Next Level
  🕖 1917
  🕘 1917

 • • THE GENTLEMEN • 23 JANAR •

  Ç’ndodh kur tenton të shesësh perandorinë e biznesit të drogës? #thegentlemen #kinemamillennium #kinemajaeqytetit #filmaterinj

 • • THE TURNING • 30 JANAR •

  Një vajzë e re merret në punë nga një burrë i cili është kujdestar i nipit dhe mbesës, të cilët humbën prindërit.

  #kinemamillennium #kinemajaeqytetit #sueshpejti #filmaterinj #theturning

Cineplexx Albania TEG&QTU

 • "Bad BOYS FOR LIFE"

  Një super film mbërriti 🤩🤣
  Premierë - Bad Boys for Life 😎 në Cineplexx QTU.
  16 janar, ora 20:00

 • "1917"

  Fitues i 2 çmimeve Golden Globes🏆, filmi "1917" mbërrin me 9 janar në Cineplexx.

 • "BAD BOYS"

  Rikthehen! 😎 Të enjten, 16 janar, ora 20:00 ju presim në Cineplexx QTU në eventin Premierë - Bad Boys for Life.