MENU
klinika
VIDEO

Eventi special në Shqipëri, Erald Dervishi: Sollëm “Champions”-in e shahut, vjen edhe kampioni i botës

Festivali i Shahut

Shëngjin/ Mjeshtri Ndërkombëtar i Shahut Fatos Muço ‘përballë’ afganëve

Shëngjini ishte mikpritësi i Festivalit të Shahut në këto javë të fundit, nën organizimin dhe...

Cetinje, Mali i Zi

Kampionati Ballkanik për të Rinj U 8-U 18/ Shahistët shqiptarë korrin sërish sukses!

Federata Ballkanike e Shahut, ka filluar menjëherë aktivitetet, pas riorganizimit të saj përgjatë Kongresit të...

Selia do të jetë në Tiranë

Kongresi i FIDE në Indi/ Erald Dervishi zgjidhet President i Federatës Ballkanike të Shahut

Erald Dervishi do të jetë President i Federatës Ballkanike të Shahut! Presidenti i Federatës Shqiptare...

18-25 qershor

Kampionati Kombëtar Individual i Shahut, nisin finalet!

Gjatë kësaj jave në Tiranë do të zhvillohen Finalet e Kampionatit Kombëtar Individual të Shahut,...

Surprizë pjesëmarrja!

Turneu i Shahut “Rapid 2022” bën bashkë shahistët më të mirë nga i gjithë rajoni

Gjithnjë e më shumë në vendin tonë po i kushtohet rëndësi dhe po i krijohet...

“ChessKid”

Njihuni me shahistët e vegjël shqiptarë që do të na përfaqësojnë në Festivalin Europian

Shahistët e vegjël shqiptarë së shpejti do të kenë mundësinë të shpalosin sërish aftësitë e...

FSHSH organizatore

Si asnjëherë, Shqipëria pret Kampionatin e Shahut!

Për herë të parë, Kampionati Europian i Klubeve të Shahut për vitin 2023, do të...

Rozana Gjergji kampione e Shqipërisë për Femra

“Mbret” i shahut shqiptar kurorëzohet IM Franc Ashiku!

“Mbret” i shahut shqiptar kurorezohet IM Franc Ashiku.Rozana Gjergji kampione e Shqiperise per Femra. Ne...

Njihuni me finalisët

Kampionati Kombëtar i Shahut 2020/ Fillon dita e parë e garës!

Sot fillojne Finalet e Kampionatit Kombetar Individual te shahut Open dhe per femra te organizuara...

Formula 1

Ferrari kryen “vetvrasje”, triumfon Hamilton!

Një e diel e zymtë për Ferrarin (pas triumfit në Singapor), me skuadrën italiane që...