MENU
klinika
Tronditet Moto GP

E papritur/ Yamaha heq dorë nga Valentino Rossi!

Premio rekord

US Open arrin shifrat e jashtëzakonshme për tenistët

Organizatorët e Grand slam-it të US Open (26 gusht-8 shtator) kanë bërë me dije sot...

"Iu futa boksit sepse..."

Florian Marku tregon historinë e dhimbshme!

‘Luftëtari’ Florian Marku prej 9 muajsh i është futur boksit profesionist, pasi la MMA-në. Shqiptari...

Wimbledon

Grand slami londinez ndryshon renditjen e tenistëve!

Pas përfundimit të grand slam-it të Wimbledon nuk ka patur ndryshime të mëdha në renditjen...

“Kam shumë kohë që e pres këtë sfidë"

Amir Khan konfirmon: Do të ndeshem me legjendën!

Boksieri britanik Amir Khan ka konfirmuar se ka arritur një marrëveshje për të dueluar me...

“Pit Stop” më i shpejtë

Red Bull vendos rekordin historik në Silverstone!

Gjatë garës së Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1, skuadra e...

'Thyhet' Serena Williams!

Halep shkruan historinë në Wimbledon!

Tenistja rumune Simona Halep fitoi sot grand slam-in e Wimbledon për femra në tenis, pas...

Wimbledon

Halep ‘shkatërron’ Svitolinan dhe shkon në finale!

Simona Halep ka shkatërruar Elina Svitolina 6-1 6-3 dhe është kualifikuar për në finalen e...

UFC-239,

“S’mbaj mend asgjë se çfarë ndodhi”/ “KO” pas 5 sekondash!

Në eventin UFC-239, zhvilluar ditën e diel në Las Vegas, sportisti Jorge Masvidal regjistroi fitoren...

Wimbledon

Serena Williams heq qafe surprizën e turneut!

Serena Williams është gjysmëfinaliste në turneun e Wimbledon, pas triumfit në 3 sete ndaj befasueses...

Befasi në Wimbledon

Numri 1 në botë eleminohet nga tenistja e panjohur!

Numri 1 i botës në renditjen botërore në tenis për femra, Ashleigh Barty, është eliminuar...

Ikonat e tenisit

Murray dhe Williams e nisin me fitore ‘aventurën’ në Wimbledon

Andy Murray dhe Serena Williams e kanë nisur mbarë aventurën e tyre të përbashkët në...