MENU
klinika
Vjen vendimi zyrtar

Incidenti Vettel-Hamilton/ FIA vendos fituesin e garës!

Vendimi

Atletika ‘shuplakë’ Rusisë, e lë jashtë Botërorit

Federata Ndërkombëtare e Atletikës (IAAF) vijon betejën me Federatën Ruse, duke shtyrë sërish pa afat...

Fitues i kampionatit afrikan

Mosha e këtij atleti po i habit të gjithë!

Edward Zakayo Pingua, i cili fitoi garën testuese të 5,000 metrave në Diamond League, që...

Formula 1

3 femra shkruajnë historinë në garën e Le Mans!

Në garën 24-orëshe të La Mansh, të zhvilluar mes të shtunës dhe të dielës, për...

Zhgjënjimi

Verstappen thumbon Red Bull: Po bëjmë hapa pas

Piloti holandez Max Verstappen ka mbetur i zhgënjyer nga paraqitjet e deritanishme të makinës Red...

"Nuk fitohet me inat"

“Joshua ka nevojë për pushime dhe jo për revansh!”

Promotori legjendar i boksit Frank Warren, ka këshilluar ish-kampionin e botës në peshën e rëndë...

“Minsk 2019”

Presidenti Meta “bekon” ekipin olimpik shqiptar

Lojërat e Dyta Europiane 2019 do të mbahen në Minsk të Bjellorusisë, nga data 21...

Siguron titullin e 3-të në karrierë!

Fernando Alonso triumfon sërisht në ‘Le Mans’

Fernando Alonso ka korrur një titull tjetër, ketë herë në botërorin e World Endurance Championship...

Provat e lira

Honda për turp/ Dominojnë Dovizioso dhe Rossi!

Provat e lira të vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Katalonjës në Moto...

Befason kampioni i UFC

“McGregor m’u lut që të mos e vrisja”

Më 7 shtator, në Abu Dhabi do të zhvillohet eventi UFC-242 në artet marciale mikse,...

Presidenti i FIA flet për Schumacher

“Kujdesem për të njësoj si dikur për babanë e tij”

Jean Todt, presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit (FIA) ka qenë njeriu më i afërt...

Pas sherrit me shokun e skuadrës

Kampioni i Moto GP modifikon motorrin!

Piloti spanjoll Jorge Lorenzo, ka qenë ditët e fundit në Japoni, për të testuar një...