MENU
Kanadezët pranë përmbysjes historike

NBA/ Toronto shndërrohet në makth për Bucks!

'Thyen' Bucks

Raptors rikthehet fuqishëm në lojë

Toronto Raptors triumfoi lehtësisht ndaj Milwaukee Bucks në ndeshjen e 4-t finale të konferencës së...

Shkëlqen Curry

NBA/ Warriors kampion në Perëndim!

Skuadra e Golden State u shpall kampione në Konferencën e Perëndimit për të pestin vit...

Rihapet sfida

NBA/ Raptors fitojnë ‘në frymën e fundit’

Toronto Raptors mposhti 118-112 Milwaukee Bucks pas 2 kohëve shtesë në finalen e tretë të...

NBA

‘Uragani Carry’/ Warriors një hap larg finales!

Golden State Warriors janë vetëm një hap larg finales së madhe të NBA. Kampionët në...

Play Off

NBA/ Bucks triumfon bindshëm ndaj Raptors

Milwaukee Bucks thelloi avantazhin ndaj Toronto Raptors, duke fituar edhe sfidën e dytë mes tyre....

Play Off

NBA/ Warriors triumfojnë me përmbysje ndaj Portland

Golden State Warriors fitoi me përmbysje ndaj Portland Trial Blazers në ndeshjen e dytë finale...

Ndeshja e parë nga seria finale

NBA/ Leonard-Lewry nuk mjaftojnë, Bucks shtang Raptors!

Milwaukee Bucks triumfuan 108-100 ndaj Toronto Raptors në ndeshjen e parë të serisë finale në...

Warriors të pandalshëm

NBA/ Golden State në finale për të pestin vit rradhazi

Golden State u konfirmua si skuadra për t’u mundur edhe në këtë sezon të NBA...

NBA

Play Off/ 76ers dhe Blazers ‘bëjnë ligjin’

Në dy sfidat e radhës të fazës play off në NBA dhe në të dy...

Play Off

NBA/ Bucks ‘pret biletën’ për në finale, triumfojnë Warriors

Milwaukee është skuadra e parë finaliste e konferencës në play off-in e këtij sezoni të...

Play Off

NBA/ Raptors dhe Nugges ‘bëjnë ligjin’

Toronto Raptors mori kryesimin e serisë (3-2) në gjysmëfinalen e Lindjes të NBA, pasi shkatërruar...