MENU
Përfundon finalja

Spanja shkatërron Argjentinën/ Shpallet kampione e botës

Pas dy kohëve shtesë!

Spanja finaliste e Botërorit!

Spanja është skuadra e parë finaliste e botërorit për meshkuj në basketboll, turne që po...

E papritur

Amerika eliminohet nga botërori i basketbollit

Kombëtarja amerikane në basketboll për meshkuj është eliminuar nga Kampionati Botëror i Basketbollit për meshkuj,...

“Manita” amerikanësh

Vllaznia zyrtarizon blerjen e radhës!

Skuadra e Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka konfirmuar transferimin e basketbollitsit amerikan Colin Voss....

Basketboll

Serbia e Spanja sigurojnë çerekfinalet e Botërorit!

Botërori i basketbollit për meshkuj, turne që po zhvillohet në Kinë, ka vijuar sot me...

Goditja e trefishtë

Teuta ‘ndez’ merkaton/ Vijnë 2 amerikanë dhe një malazez!

Merkatoja e basketbollit për meshkuj në vendin tonë vazhdon të dhurojë surpriza. Pas Vllaznisë dhe...

Franca 'leksione' Gjermanisë

Botërori/ Amerika fiton edhe pa yjet

Në Kinë, janë luajtur sot ndeshjet e ditës së dytë të Kampionatit Botëror të Basketbollit...

Sapo ndërroi skuadër

E papritur/ Mandat arresti për yllin e NBA-së

Ende pa luajtur asnjë ndeshje me fanellën e Lakers (është i dëmtuar), basketbollisti DeMarcus Cousins...

Nisin manovrat e kampionëve

Përforcim “Made in USA”/ Goga Basket çel merkaton!

Pas Vllaznisë, që ka zyrtarizuar deri më tani 4 basketbollistë Amerikë, është radha e ekipit...

Ylli i NBA-së

“E shkëmbej trofeun MVP me medaljen e artë në botëror”

Basketbollisti grek Giannis Antetokounmpo, lider i skuadrës së Milwaukee Bucks dhe MVP i sezonit të...

Zyrtarizoi eliminimin

‘Eurobasket 2021’/ Kosova humbet përballë Britanisë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll zyrtarizoi ashtu siç pritej eliminimin që në fazën parakualifikuese të...

Ekipi i NBA kthehet në superfuqi

Manjati i Alibaba-s blen Brooklyn Nets!

Sa do të paguanit për tu bërë pronarët e një klubi sportiv? Joseph Tsai, bashkëthemeluesi...