MENU
klinika
Sapo ndërroi skuadër

E papritur/ Mandat arresti për yllin e NBA-së

Nisin manovrat e kampionëve

Përforcim “Made in USA”/ Goga Basket çel merkaton!

Pas Vllaznisë, që ka zyrtarizuar deri më tani 4 basketbollistë Amerikë, është radha e ekipit...

Ylli i NBA-së

“E shkëmbej trofeun MVP me medaljen e artë në botëror”

Basketbollisti grek Giannis Antetokounmpo, lider i skuadrës së Milwaukee Bucks dhe MVP i sezonit të...

Zyrtarizoi eliminimin

‘Eurobasket 2021’/ Kosova humbet përballë Britanisë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll zyrtarizoi ashtu siç pritej eliminimin që në fazën parakualifikuese të...

Ekipi i NBA kthehet në superfuqi

Manjati i Alibaba-s blen Brooklyn Nets!

Sa do të paguanit për tu bërë pronarët e një klubi sportiv? Joseph Tsai, bashkëthemeluesi...

Durant rrëfen të vërtetën

Nga Warriors deri tek transferimi në Brooklyn!

Për herë të parë që pas dëmtimit në “Thembrën e Akilit” basketbollisti Kevin Durant ka...

"Askush nuk më tha"

Pjesë e Nets/ Durant flet për herë të parë!

Korriku ka qenë 1 muaj shumë i vështirë për një nga basketbollistët më të mirë...

Kontrata e re

Zyrtare: Kenan Spahiu transferohet në Real Betis

Basketbollisti shqiptar me pasaportë turke, Kenan Spahiu do të bëjë karrierë në shtetin spanjoll. Fundori...

Aventurë e re, numër i ri në fanellë

Durant zyrtarizon ndryshimin e madh

Kevin Durant, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka konfirmuar se përveçse ka ndryshuar skuadër...

Sezoni i ri

NBA hap kapitull të ri me 5 dyshet më të forta!

Merkato e verës ka ndryshuar tërësisht NBA-në e sezonit të ri. Leonard kalon nga Lindja...

Njoftimi i Federatës

Zyrtare/ Shqipëria dy ndeshje me Kosovën para Europianit!

Kombëtarja e meshkujve në basketboll do të luajë dy ndeshje miqësore me rivalët e Kosovës...

Faza eleminatore

Hidhet shorti i Europianit/ Shqipëria në grup me Serbinë!

Në Mynih (Gjermani) është hedhur shorti i grupeve të fazës eliminatore të Kampionatit Europian të...