MENU
klinika
NBA

Warriors me ‘dhimbje koke’/ Ylli i ekipit mungon sërisht!

Shkëlqen Leonard

NBA/ Toronto e nis me ‘këmbën e mbarë’!

Toronto Raptors arriti të marrë një fitore të madhe 118-109 ndaj Golden State në ndeshjen...

3 vite, 3 finale, 2 tituj!

Basketbollisti më fatlum në NBA!

Golden State Warriors dhe Toronto Raptors do ‘të përplasin brirët’ ditën e nesërme ku do...

Dërgoi Raptos në finale

Federata ‘ngre në detyrë’ trajnerin e Raptors

Federata Kanadeze e Basketbollit ka vendosur të emërojë trajnerin e skuadrës së Toronto Raptors, Nick...

NBA

Warriors me ‘dhimbje koke’/ Mungesa në finale!

Skuadra kampione e Golden State nuk do të ketë në dispozicion Kevin Durant për finalen...

“Ky ishte vetëm fillimi"

Bucks rinovim ‘faraonik’ për basketbollistin grek!

Milwuakee Bucks ishte surpriza e këtij kampionati në NBA, duke e mbyllur sezonin e rregullt...

'Leonard show' në NBA

Çfarë përmbysje! Raptors kalojnë në finale

Për herë të parë në historinë e NBA, një skuadër kanadeze arrin të kualifikohet në...

Kanadezët pranë përmbysjes historike

NBA/ Toronto shndërrohet në makth për Bucks!

Milwauke Bucks pësoi humbjen e 3-të rresht ndaj Toronto Raptors duke mos i rezistuar dot...

'Thyen' Bucks

Raptors rikthehet fuqishëm në lojë

Toronto Raptors triumfoi lehtësisht ndaj Milwaukee Bucks në ndeshjen e 4-t finale të konferencës së...

Shkëlqen Curry

NBA/ Warriors kampion në Perëndim!

Skuadra e Golden State u shpall kampione në Konferencën e Perëndimit për të pestin vit...

Rihapet sfida

NBA/ Raptors fitojnë ‘në frymën e fundit’

Toronto Raptors mposhti 118-112 Milwaukee Bucks pas 2 kohëve shtesë në finalen e tretë të...

NBA

‘Uragani Carry’/ Warriors një hap larg finales!

Golden State Warriors janë vetëm një hap larg finales së madhe të NBA. Kampionët në...