MENU
klinika
NBA

Warriors blindojnë kreun, Westbrook në histori

NBA

Duele të forta për të kapur “play-off”-in

Vëmendja më e madhe tani në NBA është për ekipet e fundit që hyjnë në...

NBA

Golden State, pa mëshirë ndaj rivalëve

Golden State Warriors nuk fal rivalët në Koferencën e Perëndimit, duke mbajtur kreun e renditjes....

NBA

James Harden mbetet një “përbindësh”

Nëse ka një pretendent mbi të tjerët për MVP-në në NBA, ai është James Harden....

NBA

Warriors humbin në shtesë, fitojnë Lakers

Yjet e basketbollit amerikan kanë shkëlqyer sërish. Stephen Curry ka shënuar 37 pikë për skuadrën...

Basketboll Meshkuj

Humb Vllaznia, Martini: Kapeni për zhelesh Ademin!

Pas rënies së Vllaznisë së futbollit një kategori më poshtë, tashmë edhe ajo e basketbollit...

NBA

Bind Milwaukee, Harden fantastik

Janë luajtur tetë ndeshje të NBA, ku spektakli ka vijuar, me skuadrat e kreut që...

NBA

Memphis, “viktima” e fundit e Warriors

Kampionët e NBA, Golden State Warriors, përforcojnë pozitat në krye të renditjes në Konferencën e...

NBA

Antetokounmpo fiton duelin me Harden

Një duel mes të mirëve në NBA, mes dy kandidatëve për çmimin e MVP të...

NBA

Blazers dhe Nets dhurojnë spektakël

Një ndeshje spektakolare e NBA  ishte ajo e “Moda Center” të Portland mes Blazers dhe...

NBA

Golden State rimerr kreun në Perëndim

Sezonit të rregullt të NBA po i vjen fundi, megjithatë, edhe skuadrat që e kanë...

NBA

Mungon Curry, turpërohen Warriors

Edhe kampionët e NBA dhe kryesuesit e Konferencës së Perëndimit ndodh që të jenë në...