MENU
klinika
Play Off

NBA/ ‘Aromë’ gjysmëfinaleje për Bucks dhe Rockets

Play Off

NBA/ Toronto bën autokritikë, rikthehen Raptors

Toronto Raptors korrigjuan veten  pas disfatën me Orlando Magic në përplasjen e parë të serisë...

Play off

NBA/ Bucks ‘tregon dhëmbët’ ndaj Detroit Pistons

Ka nisur prej disa ditësh faza play off në NBA teksa radhën për të zbritur...

Legjendat e NBA

Tërhiqet Nowitzki, dorëhiqet Magic Johnson

Zhvillime të rëndësishme në NBA, jo vetëm surpriza në rezultate, por edhe tërheqje dhe dorëheqje...

Euroleague

Mbyllet sezoni, caktohen çiftet çerekfinale

Është mbyllur sezoni i rregullt i Euroleague në basketboll për meshkuj, duke përcaktuar 8 skuadrat...

Basketboll Meshkuj

Vllaznia mposht Tiranën dhe shpreson

Ka ende shpresë për Vllazninë në basketboll për meshkuj, teksa pas fitores 82-68 ndaj Tiranës,...

NBA

Warriors dhe Bucks “vulosin” vendet e para

Teksa sezonit të rregullt po I vjen fundit, tashmë nuk ka asnjë dyshim për vendet...

Basketboll Meshkuj

Teuta humb finalen, nënkampione e Ballkanit

Teuta në basketboll për meshkuj ka shkruar historinë edhe duke humbur në finale. Ekipi durrsak...

Basketboll Meshkuj

Teuta fantastike, në finale të Ligës Ballkanike

Për herë të parë në historinë e basketbollit, një ekip shqiptar ka siguaruar finalen e...

NBA

Celtics kap play off-in, Warriors nuk ndalen

NBA është në fund të sezonit të rregullt dhe lufta e vetme është përqendruar te...

NBA

Warriors dhe Bucks “shtypin” rivalët

U luajtën vetëm tri ndeshje në NBA e sigurisht spektakli dhe emocionet mbizotëruan sidomos në...

NBA

Nuggets e Raptors kërkojnë vendet e para

Natë e ngjeshur në NBA, teksa u luajtën plot 12 ndeshje, ku shumë prej tyre...